Pojawiła się kolejna bardzo dobra informacja dla wszystkich związanych z branżą online. Dotyczy co prawda USA, ale i tak można sie cieszyć.

?Wydatki na reklamę internetową w Stanach Zjednoczonych w I półroczu 2007 r. wyniosły niemal 10 mld USD, wynika z ogłoszonego wczoraj raportu Interactive Advertising Bureau. W porównaniu do I półrocza ubiegłego roku jest to wzrost o 26,4%. Ponadto, po raz pierwszy w historii, w ciągu jednego kwartału wydatki na reklamę online przekroczyły 5 mld USD. (…) W samym drugim kwartale b.r. wydatki na reklamę w sieci wyniosły 5,1 mld USD.? – informuje Internet Standard.

Wydatki na reklamę online rosną, to fakt. Rosną nie tylko w Stanach, ale też w Polsce i jest to odczuwalne przez wszystkich, którzy się onlinem zajmują. Z całej informacji cieszy mnie mnie jednak najbardziej ostatnie zdanie:

?Reklamodawcy rozumieją, że muszą przenieść swoje dolary do internetu, by dotrzeć do odpowiedniej publiczności- tłumaczy David Doty, wice-prezes IAB? – czytamy w Internet Standard.

Ogromne pieniądze na reklamę w Internecie są nie tylko w USA. Podobnie rzecz ma się z rynkiem brytyjskim, gdzie

?(…)gdyby nie przychody z reklam online, wartość całego rynku reklamowego w Wielkiej Brytanii spadłaby w tym roku o 1,9% (ok. 147 mln GBP), a tak zanotowała wzrost o 3,1%. Analitycy podkreślają, że to właśnie dzięki internetowi brytyjski rynek reklamowy wciąż się rozwija.? – Internet Standard.

 

Nie chciałbym dziś być na miejscu tych, którzy kilka lat temu twierdzili, że prędzej im kaktus na dłoni wyrośnie niż będzie można zarabiać w Internecie.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: