LinkedIn znamy wszyscy. Nie wszyscy jednak wiemy, że istnieją narzędzia do zarządzania popularnym serwisem internetowym.

LinkedInABox

LinkedInABoxJak w prosty sposób umieścić widget na swoim blogu z informacjami z LinkedIn? Wystarczy użyć LinkedInABox, dzięki któremu możemy zrezygnowac ze standardowego buttona i umieścić na stronie więcej informacji o sobie. Możemy zdecydować co ze swojego profilu chcemy umieścić na stronie – podsumowanie, specjalizacje, wykształcenie, doświadczenie, profil publiczny, rekomendacje, kontakty. Możemy też dodać opcję ?napisz do mnie?. Możemy również wybrać jeden z sześciu kolorów tła lub wstawić zdjęcie.
Strona LinkedInABox

Email Linkify

Email LinkifyTo skrypt którego można używać z przeglądarką Firefox. Dzięki skryptowi adresy email i stron zmieniają się w linki. Kliknięcie w link dodaje email do listy kontaktów w LinkedIn.

Strona Email Linkify

LinkedIn Contacts Management

LinkedIn Contacts Management

LinkedIn Contacts Management to aplikacja, która umożliwia wysłanie maili do wszystkich osób znajdujących się na liście konatktów. Narzędzie importuje kontakty ze wszystkimi informacjami ? imię, nazwisko, kraj, firma, itd. Program umożliwia filtrowanie danych oraz eksport do pliku CSV lub tesktowego.


Strona LinkedIn Contacts Management


LinkedIn Contacts

LinkedIn ContactsFacebook wkracza wszędzie. LinkedIn Contacts to aplikacja, dzięki której możemy udostępnić swoje kontakty w profilu w serwisie Facebook. Oczywiście do korzystania z aplikacji musimy mieć swój profil w serwisie Facebook.

 

Strona LinkedIn Contacts


My Company’s Hiring

My Company?s HiringKolejna aplikacja połączona z serwisem Facebook. Tym razem program umożliwia prezentacje wakatów w Twojej firmie. Jeśli firma płaci za znalezienie nowego pracownika, aplikację można potraktować również jako narzędzie do zarabiania. Zdecydowanie dotyczy to amerykańskich firm.

Strona My Company’s Hiring


My Resume

My ResumeJeszcze jedna aplikacja związana z serwisem Facebook, która umożliwia umieszczenie podsumowania swojego profilu z LinkedIn w Facebook. Narzędzie umożliwia również prezentację 100 profili według liczby rekomendacji. Dzięki aplikacji można przeszukać profile lub stworzyć listę profili według danego kraju. Jeśli chcesz znaleźć profile osób, które nie znajdują się na Twojej liście, musisz zarobić kredyty. Kredyty zarabia się poprzez zapraszanie innych oraz pisanie i otrzymywanie rekomendacji.

Strona My Resume


LinkedIn hResume

LinkedIn hResumeKolejna aplikacja pozwala na umieszczenie swojego profilu z LinkedIn na blogu używającym WordPress. Żeby użyć LinkedIn hResume należy wcześniej ustawić profil w LinkedIn na Full View.

Strona LinkedIn hResume


LinkedIn Toolbars

LinkedIn ToolsZestaw narzędzi z serwisu LinkedIn. Outlook Toolbar pozwala na dodawanie kontaktów przez klienta pocztowego Microsoft Outlook. Browser Toolbar (dostępny zarówno dla Firefox oraz Internet Explorer) to dodatek do przeglądarki, dzięki któremu w prosty sposób można szukać osób, pracy, usług, etc. Wszystko oczywiście połączone z LinkedIn. W zestawie znajdują się jeszcze: Email Signature (dostępny dla Outlook, Outlook Express, oraz Thunderbird), Mac Search Widget (wymagany OS 10.4 (Tiger) ) i Google Toolbar Assistant ? który dodaje do Google Toolbar możliwość przeszukiwania LinkedIn.

Strona LinkedIn Toolbars


Export LinkedIn Connections

Export LinkedIn ConnectionsJeszcze jedna aplikacja z LinkedIn, która umożliwia wyeksportowanie kontaktów z serwisu do jednego z programów: Microsoft Outlook, Outlook Express, Yahoo! Address Book lub Mac OS Address Book. Można tez listę kontaktów zapisać w plikach CSV lub VCF.

Strona Export LinkedIn Connections


LinkedIn Search Engines for Firefox

LinkedIn Search Engines for FirefoxPlugin, który dodaje opcje przeszukiwania LinkedIn w przeglądarce Firefox. Istnieją dwie opcje wyszukiwania. Pierwsza pozwala na przeszukiwanie kontaktów przez imię, nazwisko, tytuł lub organizację. Druga pozwala na [rzeszukiwanie dostępnych ofert pracy.

Strona LinkedIn Search Engines for Firefox

Źródło: Nieoceniony Mashable.com

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: