Najprostszy wniosek jaki można wyciągnąć z poniższych danych jest następujący ? im “lepsze” łącze tym intensywniej korzystamy z sieci. To jasne, czego natomiast dowiadujemy się z poniższych danych?

uzytkownicy_per_dostep

Wyniki badań ?Home Broadband Adoption? są zbliżone do prezentowanych wczoraj efektów badania TNS. Zbliżone, ale jednak różniące się w kilku miejscach. Otóż według Pew Internet 89% Internautów używa wyszukiwarek (nadal można postawić pytanie, co robi pozostałe 11%?). To o 8% więcej niż w przypadku raportu TNS.

Bardzo podobne są natomiast wyniki związane z oglądaniem video w sieci (różnica 1%) czy sprawdzaniem newsów (różnica 3%).

Największe różnice związane z aktywnością w kontekście sposobu łączenia są tam gdzie należy się ich spodziewać ? video i pobieranie podcastów (czas i prędkość połączenia), szukanie pracy (czas), czytanie oraz blogów (czas). Czas to pieniądz ? w tym kontekście sprawdza się idealnie.

Dla całej branży online priorytetem powinno być lobbowanie na rzecz dynamicznej rozbudowy infrastruktury i stałego zwiększania dostępu do szybkiego Internetu. Jak widać, szybki Internet to usługi i działania, za którymi stoją pieniądze. Zarówno z reklamy jak i z (elektronicznego) portfela klienta. Jest o co walczyć.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: