Mogłaby z tego powstać płyta the best of i w pewnym sensie jest, tyle ze zamiast singlowych i dobrze znanych wersji, artystka wydała album z wersjami nagranymi w czasie koncertów w Farat Film Studio. Tytuł płyty pochodzi właśnie od nazwy miejsc w których materiał nagrano. Jest to też album retrospektywny, choć w odniesieniu do tu i teraz. Kompozycje ze starszych płyta nabierają nowego wymiaru, te nowsze stały się jeszcze piękniejsze.
Anna Maria Jopek po raz kolejny udowodniła jak wielki talent posiada i jak doskonale opanowała umiejętność posługiwania się głosem. Nic dziwnego, że Glaca zaprosił Annę Marię do nagrania utworu ?Dzisiaj Mnie Kochasz, Jutro Nienawidzisz?. Niby takie proste wokalizy, a jak pięknie zaśpiewane. Na płycie ?Farat? artystka (właściwie Artystka przez wielkie ?A?) pokazuje pełnię swych możliwości wokalnych. Śpiewa w typowy jazzowy sposób, czasem jej głoś nabiera większej ostrości, swobodnie porusza się między gatunkami i czaruje publiczność swym pięknym, zmysłowym głosem. Mogłaby bez trudu zagościć na listach przebojów, bo ma wszystko co trzeba. Widocznie lepiej czuje się w takich klimatach i chwała jej za to. Taka muzyka to lekarstwo dla duszy!

tracklista:
1. Wszystkie cnoty
2. Szepty i łzy
3. Jeżeli chcesz
4. Bandoska
5. Nim słońce wstanie
6. Czarne słowa
7. Dłoń zanurzasz we śnie
8. Zanim zasnę
9. Nienasycenie
10. Confians
11. Upojenie
12. Leszek Intro
13. Cyraneczka
14. Możliwe
15. Ale jestem
16. Piosenka dla Stasia

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: