Czasem jestem zdziwiony, że ktoś bada coś co jest oczywiste. A zwłaszcza tak oczywiste jak to, że banner (486×60) przechodzi do historii.

?Badania przeprowadzone przez OPA Europe (Online Publishers Association Europe) i EIAA (European Interactive Advertising Association) pokazują, że tradycyjny format banera 468 x 60 pikseli traci popularność. (?) Koro Castellano, prezes OPA Europe podkreśla, że zarówno serwisy informacyjne mediów należących do stowarzyszenia OPA, jak i inne portale wykazują ten sam trend w kierunku coraz bardziej kreatywnych i angażujących internautów reklam.?

- informuje Mediarun.pl

Badanie przeprowadzono w ubiegłym roku. Trochę to dziwne. Z mojego doświadczenia wynika, że ta forma reklamy już od dawna przestała być atrakcyjna dla reklamodawców. Od dawna miejsce bannera zajął billboard. Obecnie mam pod opieką cztery witryny i tylko na jeden pojawiają się bannery, ale też raczej nie dlatego, że są takie fenomenalne. Z resztą kiedy zajmowałem się witryną Sports.pl było podobnie. Stąd moje zdziwienie, że komuś w ogole chciało się przeprowadzać jakiekolwiek badania z tym związane. Zresztą dlaczego banner miałby być popularny, skoro obecnie w Internecie można pokazać znacznie więcej, np. reklame video, dokładnie taką samą jak w telewizji?

Cóż, jak widać są ludzie, którzy lubią tracić czas.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

1 komentarz

Odpowiedz: