I oczywiście każdy wie jak zrobić stronę internetową. Oczywiście. Już wcześniej pisałem, że do tego na czym znają się wszyscy Polacy (polityka, medycyna i piłka nożna) trzeba dopisać jeszcze Internet. Teoretycznie wszyscy się znają, w praktyce…

Niedawno pisałem o witrynie małej firmy i śmiałem sie nieco z diabelskiego motywu. Dobra, mała firma mały problem.

5 listopada trafił do kiosków magazyn Business Magazine Manager (następca Manager Magazin jeśli dobrze zrozumiałem). Magazyn (jak tytuł wskazuje) skierowany do “osób zajmujących kierownicze stanowiska w firmach i aspirującej kadry młodych menedżerów”.

Czego po takim wstępie spodziewalibyście się po witrynie internetowej? Na 100% nie tego:

managermagazinkliknij żeby powiększyć

Nie rozumiem, jak można robić magazyn dla managerów i upubliczniać stronę internetową w takim stanie. Prawa kolumna nieklikalna, cały top to .jpg na dodatek z niewyraźnymi literami, zakładka kontakt…

To coś co mieści się pod adresem http://managermagazine.pl/ można zrecenzować jednym słowem – nieprawdopodobne.

Kolejny przykład do case study “Jak nie robić witryn internetowych”. Czasem jednak lepiej nie mieć strony internetowej.

PODOBNE ARTYKUŁY

2 Komentarze

  1. Mnie dużo bardziej od samej strony wuwuwu fascynuje strona językowa tegoż pisma. Patrząc od strony językowej logiki “Business Magazine Manager ” to bardziej “manager biznesowego magazynu”, niż (domyślam się że o to chodziło autorom) “magazyn dla biznesowych managerów” ( co swoją drogą nie mniej pokracznie brzmi”.
    No ale co ja się czepiam – managier ma zarządzać a nie po polskiemu gadać.
    Nie?

  2. Bo ja tak niedokładnie napisałem, a właściwie nie napisałem że szefuje temu magazynowi były naczelny Businessman.pl i Manager Magazine. To może być trop? :)

Odpowiedz: