Pierwsza płyta Brathanków sprzedała się bardzo dobrze i oczywistym było, że kolejna propozycja Halinki i kolegów musi być co najmniej tak przebojowa jak debiut. Niełatwo nagrywa się mając takie obciążenie. Ewentualne wątpliwości rozwiał już pierwszy singiel ?W kinie, w Lublinie – kochaj mnie?, który z miejsca stał się przebojem. Z resztą na płycie ?Patataj? piosenek przebojowych nie brakuje. Nie brakuje tez niespodzianek. Za jedną z nich możemy uznać kompozycje Franka Zappy – ?Let?s make the water turn black?. Spodziewalibyście się że zespół grający tzw. muzykę ludową, sięgnie po utwór mistrza gitary? A jeśli już jesteśmy przy gitarze, to nie sposób nie zwrócić uwagi na osobę Jacka Królika. Ciągle przy okazji podsumowań za najlepszych polskich gitarzystów uznaje się wymiennie Grzegorza Skawińskiego i Jana Borysewicza, tymczasem Jacek Królik wcale im nie ustępuje. Wiadomo, że muzyka która wykonują Brathanki nie za bardzo daje gitarzyście możliwości do zaprezentowania swoich umiejętności. Ale jak ktoś chce to na pewno mu się uda. Posłuchajcie przepięknej kompozycji ?Hej góry hej lasy?, autorstwa Stanisława Hadyny, czy wspomnianej kompozycji Zappy, będziecie wiedzieli o czym piszę.

Podobnie jak w przypadku debiutu, w nagraniu ?Patataj? wzięła udział spora grupa gości. Pojawił się również Ferenc Sebo z zespołem. A grupa Brathanki, tym razem już we współpracy i zupełnie świadomie, wykorzystała muzykę Węgra.

Spośród kompozycji do których muzykę napisał Sebo warto zwrócić uwagę na ?Wszak Być Może Znacznie Gorzej?. Jeśli ta piosenka ukarze się na singlu, będzie kolejnym przebojem w repertuarze Brathanków. Czas na podsumowanie.

?Patataj? jest płytą zdecydowanie dojrzalszą od debiutu (co akurat nie jest dziwne). Wydaje się, że muzycy wchodząc do studia dokładnie wiedzieli co chcą osiągnąć. Zdecydowanie pewniejszy jest głos Halinki, która z każdą chwilą staje się piękniejsza ;)

Dla skomputeryzowanych fanów Brathanków, przygotowana została prezentacja multimedialna, zawierająca galerię zdjęć, teledysk, wygaszacz ekranu, tapety w dwóch rozdzielczościach a także grę, dzięki której można dostać się do ?tajnej? części strony, na której znajduje się gra wykonana w technologii flash. Warto zagrać : )

Tracklista:
1. A on tak całował, tak całował mnie
2. W kinie, w Lublinie – kochaj mnie
3. Dzyń, dzyń, dzyń – kołysanka dla Jacusia
4. Let?s make the water turn black
5. Hej góry, hej lasy
6. W lesie blisko sadu
7. Widać tak być z nami miało
8. Życie to nie mieć lecz być
9. Baltover Hadova
10. To są ręce, a to dziewczęce biodra
11. Za wielkim morzem ty
12. Moje uda, moje oczy, moje łzy
13. Polka Kazek
14. Rejtelmek
15. Wszak być może znacznie gorzej

16. Ścieżka multimedialna

Recenzja ukazała się w CGM.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: