Tajemniczego blogera którego wybrał Burger King wytypowałem trafnie. Nie było to trudne i szczerze mówiąc byłbym mocno zdziwiony gdyby był to ktoś inny.

Otrzymałem dziś informację prasową od pani Anny Marciniak z agencji Solski Burson-Marsteller. (Była to chyba nagroda za pierwszy hamburgerowy tekst, nie mogę zatem doczekać się tego co nastąpi po tym artykule). Oto informacja:

TYM BLOGEREM JEST KOMINEK
KOMINEK PODEJMUJE WSPÓŁPRACĘ Z BURGER KING

Blogerem, z którym marka Burger King nawiązała współpracę w ramach projektu komunikacyjnego, jest Kominek ? najpopularniejszy polski bloger, autor bloga Kominek.in oraz Kominek.tv. W ramach tej współpracy Kominek wyjedzie do USA, skąd przez miesiąc będzie zdawał relacje ze swojej podróży oraz będzie aktywnie komunikował się z fanami marki poprzez media społecznościowe, dając im możliwość wpływania na ostateczny kształt podróży. Głównymi kanałami komunikacyjnymi będą: fan page Burger King Polska, profil Burger King na You Tube oraz blog Kominek.in. Budżet projektu wynosi 100 tysięcy złotych.

?Kominek, od wielu lat obecny w polskiej blogosferze, wielokrotnie udowadniał, że nieobce jest mu hasło marki Burger King ? Have It Your Way ? mówi Daniel Kasper, Brand President marki Burger King w Polsce. ? Kominek jest fanem Burger King, choć już nie raz pokazał, że nie jest wobec marki absolutnie bezkrytyczny. Pasuje do charakteru Kinga w 100% i dlatego właśnie jest według nas najlepszą osobą do roli ambasadora naszej marki.?

Kominek wyjedzie do USA 16 września i przez cały czas trwania podróży jego relacje z kraju, w którym narodził się Whopper, flagowy produkt Burger King, będą głównym tematem fan page Burger King Polska na Facebooku. Fani Burger King i Kominka będą mogli aktywnie brać udział w kampanii, decydując o przebiegu wyprawy. Dla najbardziej aktywnych fanów Burger King przewiduje konkursy i nagrody.

Ogłoszenie chęci współpracy z tajemniczym blogerem oraz ujawnienie budżetu akcji wzbudziło wiele komentarzy oraz emocji. Pojawiło się wiele wpisów oraz informacji, które miały potwierdzać, że wybranym blogerem jest np. Michał Górecki, który zmienił opis swojego doświadczenia w profilu na GoldenLine oraz został bohaterem fanpage?a ?To Michał Górecki jest tym blogerem, który dostał 100 000 PLN?. Wśród innych kandydatów często wymieniani byli Marcin Balawejder, Artur Kurasiński, Maciek Budzich czy Paweł Tkaczyk.

?Cała kampania ma charakter eksperymentu. Nasz pomysł opiera się na pokazaniu charakteru marki poprzez akcję opartą na działaniach social media, z dużym naciskiem na interaktywność i uczestnictwo w akcji fanów marki. Co ważne, wynikami kampanii będziemy się dzielić, co mamy nadzieję, będzie pomocne także dla innych marek w planowaniu akcji w tak nowym medium, jakim są platformy społecznościowe? – mówi Anna Robotycka z faceADDICTED, agencji realizującej projekt.

Kampania Burger King jest nowatorska w swoim kształcie: począwszy od głównej idei, czyli tak kompleksowej współpracy z blogerem, poprzez kanały komunikacji, czyli Facebook i online video, a skończywszy na wysokim poziomie jej interaktywności.

Koncepcja kampanii autorstwa Anny Robotyckiej została przełożona na strategię komunikacyjną przez agencję faceADDICTED. Działania PR dla akcji zaplanowała i realizuje agencja Solski Burson-Marsteller, która również zajęła się opracowaniem programu i trasy podróży oraz logistyką projektu. Partnerem technologicznym projektu jest Samsung.

A oto co o akcji mówi najbardziej zainteresowany, czyli Kominek:

To ja się teraz wykażę ponownie postawą niepolską i napiszę, że bardzo się z tej akcji cieszę. Mam nadzieje, że coraz więcej firm będzie decydowało się na takie akcje, że kolejni blogerzy staną przed szansą utrzymywania się z prowadzenia bloga. A dla Kominka wielkie gratulacje, bo udowodnił że konsekwencją można dużo osiągnąć. I można to zrobić również w Polsce. Inspirujące i motywujące.

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: