Jak donosi Gazeta.pl Grzegorz Chlasta, dziennikarz radia TOK FM “wywołał skandal” w czasie autorskiego przeglądu prasy w TVP. A to wszystko dlatego, że wspomniał znany wszystkim fakt z życia obecnego prezesa TVP. Fakt, który choć wszyscy znają jest tematem tabu na Woronicza.

“W gazetach wojna – zaczął swój przegląd Chlasta. – 70 lat od wybuchu II wojny światowej Westerplatte broni się nadal, a my opowiadamy światu o naszej heroicznej i tragicznej historii. (…) Szkopuł w tym, że na co dzień o tej historii opowiada telewizja publiczna, w której za sprawą PiS-u prezesem jest były neofaszysta – wypalił Chlasta, a Szaranowicz zbladł. – Pytanie jest takie, czy tak być powinno? Co w takiej chwili czuje Marek Edelman? – pytał dziennikarz. W studiu konsternacja. – Emocjonalnie bardzo zacząłeś…. – wydusił w końcu z siebie Szaranowicz.” – czytamy w Gazecie.

Piotr FarfałSzczerze mówiąc, żaden to skandal. No chyba, że mówienie o faktach nazywamy skandalem. To, że w telewizji nie wypada czy nie można mówić o przeszłości prezesa to jedno, a to że prezes lubił “zamówić pięć piw” to inna sprawa zupełnie. Przypomina to czasy epoki minionej kiedy również o pewnych sprawach mówić głośno nie można było, choć wszyscy wiedzieli.

Piotr Farfał może dziś żałować nawet tego, że zamiast zapuścić długie włosy (tudzież zrobić sobie irokeza), pograć na gitarze, pojeździć na festiwale (a zwłaszcza na ten stary legendarny w Jarocinie), to on ostrzygł się na krótko i jedną ręką machał. I ja na jego miejscu czułbym się z tym średnio. Nie zmienia to jednak, że ręką machał i nazywanie go “byłym neofaszystą” jest w wyniku wyroku sądu zgodne z prawem.

Najlepsze co mógłby obecny prezes TVP zrobić (choć on pewnie wie, że przesadnie długo tym prezesem nie będzie, więc i gwałtownych ruchów związanych ze swoją osobą wykonywać nie musi) to powiedzieć publicznie – dobra, miałem kiedyś taki moment w życiu, kręciły mnie neofaszystowskie akcje, ale dziś jestem starszy i rozumiem że to głupie być neofaszystą i podpisywać się pod tymi głupotami będąc Polakiem.

Chyba, że prezes Farfał tak nie uważa. Wtedy to jednak zupełnie inne historia…

Fot. TVP.

Enhanced by Zemanta
Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: