Specjaliści twierdzą, że SEO jest niemal wiedzą tajemną zarezerwowaną wyłącznie dla nielicznych. Utrzymywanie tej tezy przez osoby żyjące z SEO można zrozumieć. Jednak są pewne darmowe narzędzia, które pomagają zoptymalizować kod strony bez pomocy specjalistów, za których pracę trzeba sporo zapłacić, a efekty tej pracy są dalekie od zapewnień o ich skuteczności.
Jednym z takich narzędzi jest HTML code cleaner.
Po wejściu na stronę widzimy pole, w które należy wpisać adres strony, którą chcemy zoptymalizować. Po chwili (lub kilku chwilach) otrzymujemy zoptymalizowany kod.

Jak to działa?

Program usuwa z kodu niepotrzebne meta tagi, spacje, etc. – czyli wszystko to co być może ułatwia życie webmasterowi, ale niekoniecznie jest lubiane przez roboty wyszukiwarek. W końcu nie o to chodzi, żeby webmaster miał łatwiejsze życie, ale oto by robot we właściwy (czytaj: pożądany ) sposób zindeksował naszą stronę.

A jeśli komuś nie chce się przesadnie bawić w tworzenie witryny, czyszczenie kodów, itd. proponuje zainstalować WordPressa. Prosta instalacja, prosta obsługa, większość problemów które może się pojawić została przez społeczność rozwiązana, a i witryna się jakby łatwiej ineksuje. Mam porównanie. W ramach testów i zdobywania wiedzy założyłem kilka witryn, pod różnymi domenami z różną zawartością, ale pozycjonowałem je w ten sam sposób. No i wychodzi na to, że z WordPressem życie jakby łatwiejsze i bardziej kolorowe ;)

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: