Album Machine Head ukazał się w 1972 roku. Muzyka zawarta na tej płycie przetrwała i broni się do dziś, czyli już od 34 lat! To jest dopiero wynik. Nic jednak dziwnego. To właśnie na tej płycie znalazł się utwór, którego riff jest kwintesencją gitarowego grania. Który z gitarzystów nie zna charakterystycznych dźwięków Smoke On The Water?
Zna je każdy szanujący się gitarzysta, zarówno zawodowiec jak i amator. Ale ?Machine Head? to nie tylko ?Smoke On The Water?, choć głównie z tym utworem kojarzony jest album. To również świetna kompozycja ?Highway Star? ze wspaniałymi solówkami Ritchie Blackmore?a i Jon?a Lord?a. Jest tu też świetna kompozycja ?Lazy?, gdzie słychać że członkowie Deep Purple potrafią świetnie bawić się muzyką. W doskonałej formie jest też wokalista zespołu Ian Gillan, obdarzony nieprawdopodobną barwą i siłą głosu. Artysta wielokrotnie podkreślał, że nie przywiązuje wagi do treści tekstów, które śpiewa ponieważ on sam traktuje głos jak kolejny instrument i ważniejsze jest jak brzmi niż co śpiewa. I naprawdę w tym wypadku można to wybaczyć. Szczególnie, że mamy do czynienia z jednym z najdoskonalszych wokalistów świata śpiewającym w jednym z najdoskonalszych rockowych zespołów świata.tracklista:

1. Highway Star
2. Maybe I?m a Leo
3. Pictures of Home
4. Never Before
5. Smoke on the Water
6. Lazy
7. Space Truckin?

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

0

0

0

Brak komentarzy

Odpowiedz: