Czegoś tu mi zabrakło, ale w zamian dostałem dużo więcej.

Po wydaniu albumu The Singles 86 ? 98, na rynku pojawił się dodatek w postaci DVD The Videos 86 ? 98. Te dwie pozycję w pełni (lub niemal w pełni) pokazują twórczość jednego z najważniejszych zespołów lat 80. i 90.

Twórczość i drogę od new romantic do rockowego grania, od zespołu, którego muzyka w latach 80. gościła w dyskotekach, a w końcu lat 90. stała się inspiracją dla muzyków i fanów muzyki rockowej i gotyckiej. Zespołowi, który potrafił tyle dokonać należy się wielki szacunek.

Na płycie The Videos 86>98 znalazły się 22 teledyski. I to czego mi zabrakło to więcej informacji o każdym z nich. Może wymagam zbyt dużo, a jednak wydaje mi się, że znacznie uatrakcyjniłoby to materiał.

Twórcy Videos umieścili za to na płycie wywiad z zespołem i materiał, który nazwali krótki film. I to prawdziwa perełka. Bez marketingowych zabiegów, szczerze i konkretnie, opowiadają o tym co zdarzyło się w zespole od wydania albumu Black Celebration.

Oprócz Dave’a Gahan’a, Martin’a Gore’a, Andrew Fletcher’a i Alan’a Wilder’a (który opuścił Depeche Mode w 1995 roku) mamy szansę wysłuchać relacji osób bezpośrednio zaangażowanych w kolejne etapy funkcjonowania zespołu.

Jako że płyta nosi tytuł Videos nie mogło zabraknąć wywiadu z twórcą 18 klipów DM, słynnym fotografem i reżyserem Anton’em Corbijn’em. Są też Gareth Jones (współproducent), Daniel Miller (założyciel i szef Mute Records, firmy wydającej płyty DM), Flood (producent płyt Violator i Songs Of Faith And Devotion) oraz Tim Simenon (DJ i producent albumu Ultra).

W dwóch reportaży dowiadujemy się o tym jak powstawały albumy: Black Celebration, Music For The Masses, 101, Violator, Songs Of Faith And Devotion i Ultra.

Muzycy szczerze opowiadają o tym co stało się w czasie Devotion Tour i po jej zakończeniu. Dave Gahan otwarcie mówi o swoich narkotykowych problemach. Martin Gore stwierdza, że w pewnym momencie to co miało wszystkich cieszyć nie cieszyło nikogo. Artyści opowiadają o ponownym spotkaniu w studio, kiedy mieli nagrać tylko kilka utworów i sprawdzić czy są w stanie działać dalej, a wyszła im cała płyta. Brzmi interesująco? A to tylko część historii DM.

Płyta ma również wartość użytkową. 22 teledyski od Stripped do Only When I Lose Myself to coś co można określić używając jednego z tytułów płyt DM ? Music For The Masses. Ale jest to najdoskonalsza Muzyka Dla Mas.

Języki:
Audio: angielski
Subtitles: brak
Dźwięk: brak informacji
Region: brak informacji
Format obrazu: brak informacji

Widok z różnych kamer: brak

1. Stripped
2. A Question Of Lust
3. A Question Of Time
4. Strangelove
5. Never Let Me Down Again
6. Behind The Wheel
7. Little 15
8. Everything Counts (live)
9. Personal Jesus
10. Enjoy The Silence
11. Policy Of Truth
12. World In My Eyes
13. I Feel You
14. Walking In My Shoes
15. Condemnation
16. In Your Room
17. Barrel Of A Gun
18. It?s No Good
19. Home
20. Useless
21. Only When I Lose Myself

Bonus:

1.Wywiad z Depeche Mode
2.Krótki Film

Recenzja ukazała się w CGM.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: