Nie przypuszczałem, że się zgodzę z kimkolwiek z PiS. Anglicy mają jednak rację twierdząc “never say never”

Mam wrażenie, że Platformie Obywatelskiej się nie chce. Że to lenie. Poza posłem Janem Rokitą tam jest mało ludzi, dla których polityka jest pasją i zawodem” – mówi DZIENNIKOWI wicepremier Ludwik Dorn, minister spraw wewnętrznych i administracji, wiceprzewodniczący PiS.

Przyznam zupełnie szczerze, że odnoszę identyczne wrażenie. Z resztą pisałem wczoraj, że uważam PO za najsłabszą partię opozycyjną w historii. Z punktu widzenia PiS jest to sytuacja idealna, ponieważ Platforma jako opozycja wykazuje absolutną niemoc w punktowaniu partii rządzącej.

PO nie potrafiła do tej pory wykorzystać ani jednego potknięcia PiS, choć tych nie brakowało. DO sondaży wskazujących lekką przewagę PO nad PiS nie przywiązywałbym przesadnej uwagi. Ostatnie wybory parlamentarne i prezydenckie musiały być traumą dla osób, które uwierzyły sondażom.

Wykrzyczenie własnej frustracji nie wymaga wysiłku. Ja mam wrażenie, że PO jest stabilna, ale za fasadą z wrzaskliwego protestu widać inercyjne trwanie. Na lewicy coś się dzieje – kłótnie programowe, organizacyjne zmiany. A PO to nadęty balon. Pyk – i może pęknąć” – mówi w wywiadzie dla DZIENNIKA Ludwik Dorn.

PiS najwyraźniej brakuje konkretnego przeciwnika politycznego. Przeciwnika z którym trzeba się liczyć. Tymczasem w polskim parlamencie nikogo takiego nie widać. LPR jest partią marginalną, która w następnych wyborach polegnie z kretesem. O Samoobronie od dłuższego czasu mówi się wyłącznie w kontekście afer, ze szczególnym uwzględnieniem seksafery. PO ? jak słusznie zauważył minister Dorn ? jest partią, której się nie chce. Takie przynajmniej można odnieść wrażenie. Zjednoczona lewica nie ma lidera, który mógłby cokolwiek zdziałać. Olejniczak się na lidera nie nadaje. O PSL nie chce mi się nawet pisać.

Jedyną szansą jest powstanie nowej siły politycznej, stworzonej z polityków z charakterem. Dopóki tak się nie stanie, dopóty PiS może być spokojny.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: