Jestem fanem piłki nożnej od zawsze. Oglądałem nawet Mistrzostwa Świata na których reprezentanci Polski zdobyli medale. Pamiętam polskie kluby grające w Lidze Mistrzów. Jestem też fanem Internetu i spróbuje te dwie pasje połączyć w nowym cyklu “Ekstraklasa w sieci“.

Ekstraklasa to najwyższa klasa rozgrywkowa w piłce nożnej w naszym kraju. Kto wygra zdobywa Mistrzostwo Polski. Drużyny z topu grają w eliminacjach do faz grupowych europejskich pucharów, gdzie oprócz Lecha Poznań nie możemy (delikatnie mówiąc) cieszyć się sukcesami. Chociaż nie, sukcesem jest zwycięstwo w całych rozgrywkach, a nie w kilku etapach. Wobec tego nie mamy się w ogóle czym cieszyć. Ogólnie rzecz biorąc nasza liga jest słaba. A jeśli zdarzy się komuś obejrzeć po sobie mecze z polskiej Ekstraklasy oraz np. z Premier League, to może dojść do wniosku, że to dwie różne dyscypliny.

Postanowiłem sprawdzić czy równie źle jest na internetowym polu. I nie mam na myśli stron tworzonych przez kibiców, bo akurat tu nie mam wątpliwości, że poziom jest wysoki. Z sentymentu wspomnę tylko o Legialive.pl.

Ja jednak chcę sprawdzić jak wyglądają oficjalne strony polskich klubów występujących w Ekstraklasie. Żeby nie było niesprawiedliwie – oceniać będę w kolejności alfabetycznej. Będę oczywiście kontaktował się z przedstawicielami klubów i zadawał im pytania. Sam jestem ciekawy w jaki sposób przedstawiciele klubów zareagują. I czy zareagują w ogóle, bo mam wrażenie, że szybciej doczekałbym się wypowiedzi rzecznika Manchesteru United niż polskiego klubu. Ale może się mylę, chciałbym żeby tak było.

W każdym razie już niebawem pierwszy tekst i pierwszy klub. Mam nadzieje, że Wam się spodoba.

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: