Flaga RPPIS atakuje nas ostatnio z każdego medium pouczając ustami trzech pań (dwie mają po dwa nazwiska, jedna jedno). Spodziewałem się, że druga co do wielkości partia, z odmienionym i przynajmniej próbującym się uśmiechać prezesem przedstawi swoje konkretne pomysły na walkę z kryzysem i zawstydzi rząd, który według PIS nie robi nic. No to się doczekałem

Gdybym był zwolennikiem teorii PIS, powinienem napisać że partia Kaczyńskich postanowiła odwrócić uwagę od głównego problemu, czyli np. braku konkretnych pomysłów na walkę z kryzysem. Ale nie jestem, więc tak nie napiszę.

Ale o co chodzi? – zapyta czytelnik bloga mego. Otóż:

PiS złożył w Sejmie projekt ustawy, zgodnie z którą osoby prywatne będą miały obowiązek wywieszania flagi w dni świąt narodowych – podaje TVP Info. (?) Prawo i Sprawiedliwość chce, by flagi wisiały na wszystkich budynkach: domach jedno- i wielorodzinnych oraz na siedzibach firm. Poseł dodaje, że “kar za brak flagi nie będzie”. – To byłby absurd ? wyjaśnia.? – donosi Gazeta.pl

Czyli tak: PIS składa projekt ustawy, nakładającej obowiązek wywieszania flag w dniu świąt narodowych, jednocześnie nie ustanawiając żadnych kar za nieprzestrzeganie tegoż obowiązku, ponieważ pomysłodawcy mają świadomość absurdu.

Tzn. jeśli nie wywieszę flagi, jedyne co może mnie spotkać to ostracyzm środowisk narodowościowych oraz PIS? Pan policjant tudzież strażnik nie przyjdzie o obowiązku przypomnieć, bo zmarnuje czas tylko? I to wszystko w kraju nad Wisłą, gdzie unikanie nakazów i zakazów jest niemal cechą narodową?

To ja się pytam po co to zamieszanie? Każda okazja by pokazać się w TV dobra, nieważne że się śmiać będą? I rzeczywiście tym powinni zajmować się posłowie i posłanki w czasie kryzysu?

Nie mam nic przeciw wywieszaniu flagi, co więcej bardzo mi się ten zwyczaj podoba. Ale jestem przeciwny tworzeniu głupich ustaw, zwłaszcza kiedy są znacznie poważniejsze problemy.

Znacznie lepszym od ustawowego obowiązku sposobem na edukację, zwłaszcza młodych jest muzyka. Np. taka:

Zdjęcie: Thomas N., licencja: Creative Commons

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: