Google dokłada kolejny element do układanki pod nazwą “zdominujemy cały Internet”. Do najpopularniejszej wyszukiwarki (Google), najpopularniejszego serwisu z video (YouTube), najpopularniejszych map w Internecie (Google Maps), najpopularniejszej darmowej poczty internetowej (Gmail) i wielu innych usług i aplikacji dołącza kolejna – Google Buzz. Czy stanie się najpopularniejszym serwisem społecznościowym? Zacznijmy od tego, że Google ma juz bogate doświadczenia na gruncie serwisów społecznościowych. Firma z Mountain View jest właścicielem serwisu społecznościowego Orkut, który świata jednak nie podbił, natomiast pozostaje najpopularniejszą społecznościówką w Brazylii. Nazwa projektu pochodzi od imienia jego twórcy Orkuta Büyükköktena, inżyniera zatrudnionego w Google.

W 2007 roku firmy Google i Microsoft walczyły o udziały w Facebooku. Zwycięsko z batalii wyszedł Microsoft.

Google próbuje ponownie wejść w serwisy społecznościowe i uruchamia swój własny projekt – Google Buzz. Co ciekawe serwis zintegrowany jest z poczta Gmail, co ma ułatwić m.in. kontakty ze znajomymi (w przeciwieństwie do innych serwisów tu nie muszę budować sieci znajomych od podstaw, bo już znajomych z którymi koresponduje przez Gmail mam).

Obecnie serwis jest udostępniany kolejnym użytkownikom Gmaila, zate jeśli chcesz dowiedzieć się jak to wygląda zaloguj się do swojego konta.

Jeśli Wielki Brat Google nie uruchomił jeszcze Buzza u Ciebie, zobacz ten film:

Więcej o Google Buzz napiszę po kilku chwilach testowania.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: