Malezja należy do jednych z bardziej rozwiniętych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Osoby podróżujące po tym kraju nie powinny mieć problemów, jeśli w czasie swojej podróży będą chciały skorzystać z sieci internetowej.

Malezja składa się z części kontynentalnej, północnej części Borneo i wielu wysp. Odwiedzając każdą z tych części, zarówno w miejscach typowo turystycznych, m.in. guesthouse’y, hostele czy restauracje, nie z powodzeniem korzystałam z wi-fi. Komentarza wymaga jednak jakość łącza – na najlepszy transfer z pewnością liczyć można w kontynentalnej części Malezji. Nieźle jest też na najpopularniejszych wyspach. Najgorzej pod względem prędkości internetu wypada malezyjska część Borneo (pocieszające może być tylko to, że indonezyjska część, tzw. Kalimantan wypada jeszcze gorzej ;)).

Nawet jeśli ktoś nie podróżuje z laptopem, netbookiem, ipadem czy komórką pozwalającą połączyć się z internetem, w guesthose’ie czy hotelu zwykle jest co najmniej jeden komputer z dostępem do sieci. Do chwili obecnej, podróżując po Malezji w sumie około dwóch miesięcy, ani razu nie spotkałam się z tym, aby w miejscu oferującym nocleg nie było dostępu do internetu. Nie znaczy to oczywiście, że takich miejsc nie ma.

Jest to gościnny tekst autorstwa Dagmary Bałusz. Dagmara zwiedza obecnie ciekawe miejsca w Azji, możecie więc spodziewać się w nieodległej przyszłości kolejnych tekstów Dagmary. Polecam również jej bloga – DagmaraNaWagarach.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: