Pod względem dostępu do szybkiego Internetu w krajach UE gorzej jest tylko w Bułgarii – ma go co 12. Polak – taka informację można znaleźć w dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej.

W analizie, która została udostępniona “Rz”, eksperci Komisji zwracają uwagę na ciągle dominujący udział operatora zasiedziałego, czyli TP SA. Kontroluje on 58,6 proc. szybkich łączy internetowych, znacznie powyżej średniej dla byłych monopolistów w innych krajach UE (36 proc.). Jeszcze gorzej jest w telefonii stacjonarnej, gdzie do TP należy aż 98,7 proc. linii (średnia w UE to 86,5 proc.).? czytamy w Rzeczpospolitej.

W lipcu pisałem o tym jak operatorzy walczą o klienta. Niska cena za dostęp do Internetu miała sprawić, że więcej osób stanie się Internautami. Z raportu KE wynika, że niewiele się zmieniło. Trochę to przykre?

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: