Iron Maiden nagrywa doskonałe płyty tylko wtedy kiedy wokalistą jest Bruce Dickinson. Kiedy w składzie pojawi się ktoś inny, muzyka traci bardzo dużo. Wystarczy posłuchać albumów ?The X Factor? czy ?Virtual XI? żeby mieć obraz tego co dzieje się z Anglikami kiedy Dickinson realizuje się solo.

?Fear Of The Dark? był ostatnim przed długą przerwą albumem nagranym z Brucem w składzie i jednym z najlepszych (dla wielu słuchaczy najlepszym) w dyskografii Iron Maiden. Na płycie znalazły się zarówno utwory szybkie i dynamiczne (Be Quick or Be Dead, Judas Be My Guide) jak i ballady (Wasting Love). Najlepszym jednak momentem na albumie jest ponad siedmiominutowa kompozycja tytułowa, będąca chyba najlepszą definicją stylu Iron Maiden. W tym utworze każdy z członków Iron Maiden udowodnił swoja klasę. Doskonale śpiewa Dickinson, który po raz kolejny udowadnia, że jest wokalistą wybitnym. Jego głos świetnie sprawdza się zarówno w balladach jak i szybkim hard rockowych kompozycjach. Gitarzyści tworzą niesamowity duet, wymieniają się solówkami, grają bardzo dobre riffy. Sekcja rytmiczna to właściwie obok głosu Dickinsona, element rozpoznawczy stylu Żelaznych. Steve Harris znowu pokazuje światu, że bas wcale nie musi być ?schowany? za innymi instrumentami. Dużo tych przymiotników. Ale jak nie chwalić zespołu grającego tak dobrze?
Wielkim atutem tego krążka jest produkcja. Zespołowi udało się uzyskać nieprawdopodobnie selektywne brzmienie i słychać tu dokładnie każdy dźwięk, który muzycy zagrali. A to już wielka sztuka.

Tracklista
1. Be Quick or Be Dead
2. From Here to Eternity
3. Afraid to Shoot Strangers
4. Fear Is the Key
5. Childhood?s End
6. Wasting Love
7. The Fugitive
8. Chains of Misery
9. The Apparition
10.Judas Be My Guide
11.Weekend Warrior
12.Fear of the Dark

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: