W zasadzie recenzję płyty Joe Satriani?ego można zamknąć w dwóch słowach: ?Mistrzostwo Świata? i postawić pięć łapek.

Ale w przypadku człowieka, który nauczył wydobywać z gitary piękne dźwięki takich tuzów jak Steve Vai czy Kirk Hammett (Metallica), dwa słowa i pięć gwiazdek to zdecydowanie za mało.

Live In San Francisco to zapis koncertu, umieszczony na dwóch krążkach. To doskonały album dla tych którzy: słyszeli o Joe Satrianim ale nie słyszeli jego muzyki; są początkującymi gitarzystami, są wrażliwi, a także dla tych którzy są przekonani że na gitarze grają najlepiej na świecie. Szczególnie ci ostatni będą musieli zmienić swoje zdanie na temat gry na gitarze.
Na płytach znalazły się mniej i najbardziej znane kompozycje Mistrza Joe: Flying In A Blue Dream, The Extremist, Summer Song, Always With Me, Always With You czy Surfing With The Alien. Tak na dobrą sprawę w miejsce wymienionych można wstawić każdy inny utwór i też nikt nie powinien mieć pretensji. I tez nie ma większego znaczenia, czy Joe Satriani gra swoje kompozycje w studio czy na żywo. Wszystko zawsze brzmi doskonale. No może na żywo, kompozycje Satrianiego są bardziej ?kolorowe?.
Na koniec warto też wspomnieć o zespole towarzyszącym Joe Satrianiemu: Jeff Campitelli (perkusja), Eric Caudiux oraz – jak go nazwał Joe – niewiarygodny Stu Hamm (bas). I wierzcie mi, że ci muzycy nie znaleźli się w zespole Satrianiego przez przypadek?

DISC 1
1. Time
2. Devil?s Slide
3. The Crush Of Love
4. Satch Boogie
5. Borg Sex
6. Flying In A Blue Dream
7. Ice 9
8. Cool #9
9. Circles
10. Until We Say Goodbye
11. Ceremony
12. The Extremist
13. Summer Song

DISC 2
1. House Full Of Bullets
2. One Big Rush
3. Raspberry Jam Delta-v
4. Crystal Planet
5. Love Thing
6. Bass Solo
7. The Mystical Potato Head Groove Thing
8. Always With Me, Always With You
9. Big Bad Moon
10. Friends
11. Surfing With The Alien
12. Rubina

Recenzja ukazała się w CGM.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: