Jeszcze kilka lat temu 1 sierpnia o godz. 17.00 na ulicach zatrzymywali się nieliczni. 10 lat temu na Placu Bankowym zatrzymały się trzy osoby: moja mama, starsza nieznajoma pani i ja. Pamiętam jej wzrok, który mówił dziękuje. Dziś jest znacznie lepiej, a mnie cieszy każda inicjatywa, która oddaje hołd i przypomina bohaterów, ludzi dzięki którym być może dziś możemy mówić po polsku. 

Zbliża się 68. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, rozpoczynają się różne akcje upamiętniające Powstańców. Bardzo ciekawą kampanię rozpoczął PKO Bank Polski. W ramach kampanii współczesne kobiety prezentują portrety kobiet które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim.

Historie ośmiu uczestniczek powstania przedstawiają pracownice PKO oraz młode Polki wyłonione w castingu na Facebooku. Inicjatywa ma na celu przybliżenie postaci i losów kobiet, jak również wskazanie ich roli w walkach powstańczych.  (…) Projekt składa sie z kilku elementów ? zawieszonej na elewacji siatki z portretami uczestniczek, plansz w witrynach budynku przedstawiających historie bohaterek oraz fotokodów, kierujących do materiałów filmowych związanych z projektem, dostępnych na YouTubie. W dedykowanej aplikacji na Facebooku zamieszczone są kulisy projektu, a w TVP2, Discovery World i Discovery Historia emitowane będą filmy z udziałem uczestniczek. (…) W poprzednich latach na elewacji Rotundy pojawiały się archiwalne fotografie przedstawiające “63 dni Walczącej Stolicy”, z kolei w 2009 roku zorganizowana została wystawa “Warszawa ’44 – Pamiętamy!”.” – czytamy na stronie PKO BP.

Kampanię przygotowała agencja Testardo, którą cenię i szanuję (nie tylko dlatego, że tam pracowałem :)), oto film Making Of:

Wspomniana w materiałach prasowych aplikacja znajduje się tu: Kobiety w Powstaniu Warszawskim. Polecam.

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: