Zrobiłem sobie kilkumiesięczną przerwę od pisania i bardzo dobrze mi to zrobiło. I będzie to widać na blogu i nie tylko. W ubiegłym roku przez około półtora miesiąca pisałem regularnie i wszystko było ok. Aż wyjechałem na tydzień i nie dotykałem przez ten czas komputera. A kiedy już wróciłem przez trzy dni przeżywałem katusze siedząc przy komputerze. Zacząłem się zastanawiać o co chodzi? I doszedłem do wniosku, że muszę zrobić reset. Początkowo myślałem, żeby skasować wszystkie teksty, które do tej pory napisałem i zacząć od nowa. Stwierdziłem jednak, że to nie jest dobry pomysł. Nie ze wszystkich tekstów jestem zadowolony, ale te teksty to zapis pewnej historii.  Mojej historii. Postanowiłem, że zostają.

Zmieniłem layout bloga. Tzn. od momentu zamknięcia bloga do dziś zmieniłem ten layout 3 razy. Był minimalistyczny, był z wielkim zdjęciem w zasadzie na całą stronę, aż w końcu trafiłem na ten. Spodobał mi się, spełnia moje dzisiejsze potrzeby, daje duże możliwości. Stronę główną mogę zmienić swobodnie i w zasadzie nie zmieniając layoutu mogę stworzyć zupełnie inaczej wyglądającego bloga. Co się pewnie co pewien czas wydarzy. Taka karma.

Niebawem pojawi się też nowe logo, które będzie miało jeden wspólny element z logotypem mojej firmy (Popkultura). To symbol kursora-łapy, ale nieco zmodyfikowanej – pokazującej symbol OK :) Dlaczego? Bo jest ok, bo lubię koncentrować się na pozytywach, bo lubię uśmiechniętych ludzi. A poza tym musi być konsekwencja. Blog i firma to ta sama osoba, czyli ja.

Mam w planach dwa podcasty. Na ten jeden z Maćkiem Gajewskim to się już umawiamy ponad rok. W końcu musi się udać. Durgi podcast ma być o kulturze, ale nie zdradzę jeszcze z kim. Niech to będzie słodka tajemnica :) Będzie też sporo wywiadów z ciekawymi, mającymi sporo do powiedzenia ludźmi z “kraju i ze świata”. Znalazłem rozwiązanie mojego największego wywiadowego problemu czyli spisywania rozmowy. Nie-na-widzę tego robić. Ale już nie będę musiał :)

Reaktywowałem też starą, istniejącą kiedyś na blogu formę “Krótko”. Obecny układ bloga pozwala mi na fajna prezentację tej kategorii. “Krótko” to krótkie teksty, dotyczące czegoś o czym chcę coś napisać, ale nie jest to temat na elaborat. Pozostałe kategorie są w zasadzie bez zmian. Możecie spodziewać się rozwoju kategorii “Historia Internetu w Polsce”. Nie nastawiajcie się jednak na historyczne reportaże, to będą luźne wspomnienia tak jak tekst pierwszy o tym jak pamiętam moje pierwsze lata w branży online. Było to dawno temu, więc jest co wspominać :)

Powrót bloga to pierwsza z rzeczy, którą zaplanowałem na 2014. Będzie to bardzo intensywny, ale też bardzo ciekawy i pełen wyzwań rok. Szykują się ciekawe projekty, sporo projektów i to czego mi najbardziej potrzeba to jak najlepsza organizacja czasu. Ale tego nauczyłem się przez 2013.  Będzie się działo jak śpiewa formacja Piersi.

Bardzo mi się ta perspektywy podoba, tak jak i reaktywacja bloga, który jest też przy okazji moim pierwszym prezentem urodzinowym :)

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: