Jeśli chcesz przekonać się czy nadajesz się na przywódce, kogoś kto potrafi zainspirować innych, pociągnąć za sobą ludźmi to musisz obejrzeć ten trwający trzy minuty film.

Oto film, obejrzyj do końca:

Całkiem możliwe, że Twoja pierwsza reakcja to było zdziwienie. Albo nawet zażenowanie. No bo co to za półnagi chłopak nieudolnie się wygina? Spokojnie, możesz się przyznać że tak pomyślał(aś)(eś), nikt nie widzi :)

Prawdopodobnie Twoje negatywne nastawienie do tańczącego chłopaka nieco ustąpiło, kiedy pojawił się pierwszy naśladowca. Kolejne negatywne emocje zniknęły kiedy pojawił się kolejny “tancerz”. W pewnym momencie tańczących było już tak wielu, że dziwnie wyglądali ci, którzy się nie przyłączyli.

Żeby być tym pierwszym, tym który zacznie tańczyć trzeba mieć grande cojones. Wcale nie mniejsze cojones potrzebne są by być pierwszym naśladowcą.

Przypomnij sobie teraz z jak wielu pomysłów zrezygnowałaś z obawy przed kompromitacją, wyśmianiem, odrzuceniem.

Przypomnij sobie ile razy ugryzłeś się w język, bo to co miałeś powiedzieć wydało Ci się zbyt odważne, zbyt kontrowersyjne.

Komfort krycia się w tłumie kontra poddanie się krytyce.

To jak, jesteś jak ten tańczący chłopak, pierwszy naśladowca czy do końca siedzisz i patrzysz?

Pamiętaj, kto nie ryzykuje, nie pije szampana.

 

Zdjęcie: Wikipedia

Do napisania tego krótkiego tekstu zainspirowała mnie prezentacja Szymona Kudły (pokazał m.in. powyższy film) z którą wystąpił na konferencji Wyzwania HR.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: