Tak się złożyło, że mieszkam po drugiej stronie Wisły (mowa o Warszawie). Codziennie muszę przeprawiać się przez jeden z mostów by do pracy dotrzeć. Zanim jednak dojadę do jakiegokolwiek mostu, muszę pokonać ulicę Modlińską.

Ulica Modlińska ma to do siebie, że porusza się nią mnóstwo samochodów. Do pracy jadą mieszkańcy Legionowa i kilku innych podwarszawskim miejscowości oraz mieszkańcy Białołęki. Większość oczywiście zaczyna pracę o godzinie 9.00 i oczywiście nikt nie chce się spóźnić. To zrozumiałe.

Ulica Modlińska ma trzy pasy. Niestety jeden z pasów zarezerwowany jest dla autobusów i taksówek. Tym samym dla całej reszty pozostają dwa pasy. Jaki jest tego efekt nietrudno zgadnąć.

Pomysł z wydzieleniem jednego pasa dla autobusów i taksówek sam w sobie jest dobry. Podobne rozwiązania stosowane są w całej Europie. I fajnie, że próbujemy przeszczepić na polski grunt dobre rozwiązania.

Tylko dlaczego nikt nie pomyślał o konsekwencjach wprowadzenia tego pomysłu na Modlińskiej?

Dziecko ze szkoły domyśli się, że jeśli na drodze składającej się z trzech pasów tworzą się korki, to na drodze składającej się z dwóch tym bardziej będą się tworzyć i pewnie częściej. Każdy był w stanie to przewidzieć, oprócz tych którzy decyzję podjęli. Dlaczego? Nie wiem.

Od razu natomiast przypomina mi się scena z filmu “Dzień Świra”, kiedy to grany przez Marka Kondrata Adaś Miarczyński mówi: “Lubię se posłuchać jak tkwią te ch*** w tych jeb***** korkach”. Może osoby, które podejmowały decyzję wydzieleniu tego pasa również.

PS. O Moście Północnym pisał nie będę. Nie chcę się bardziej denerwować. Ciekawe czy pani, która w reklamówkach wyborczych mówiła ?Rozwiążę problemy Warszawy, rozwiążę ten supeł? jeszcze o swojej obietnicy pamięta.

PS2. Mój rekord (ustanowiony w lutym zeszłego roku) przejazdu na trasie Modlińska ? Śródmieście wynosi 2 godziny 30 minut?

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

0

0

Brak komentarzy

Odpowiedz: