Co jeszcze musi zrobić Łukaszenka, żeby miarka się przebrała i dyktatura upadła? Czy ze względu na brak złóż ropy nikt się losem tego kraju na poważnie nie zainteresuje? To co dzieje się od dawna za naszą wschodnią granicą (choć może należy powiedzieć, za wszystkimi wschodnimi granicami) jest skandalem. Białoruś to ostatnie europejskie państwo w którym obowiązuje i jest wykonywana karaierci. W tym kraju opozycja jest prześladowana na każdym kroku. Niestety polscy urzędnicy również pomogli reżimowi Łukaszenki. Wizyty Andrzeja Leppera na Białorusi – bez komentarza. Wybory na Białorusi to farsa.

Kropką nad i dla mnie osobiście jest proces rzekomych terrorystów z metra. Rzekomych – bo w świetle informacji o tym procesie – prawdziwi sprawcy są na wolności. Tymczasem wszystko wskazuje, że po pokazowym procesie, w świetle prawa zostanie zamordowanych dwóch niewinnych młodych ludzi. A potem sprawa zostanie oficjalnie zamknięta.

I to wszystko dzieje się tuż za naszą wschodnią granicą, nie w afrykańskim państwie (gdzie dyktatury padały ostatnio jedna po drugiej – choć w tym przypadku z radością jeszcze się wstrzymajmy, bo może się okazać że wcale się tam nie poprawi) czy w Kambodży (gdzie trwa proces przywódców Czerwonych Khmerów).

O uratowanie jednego ze skazanych walczy jego matka. Dziś Gazeta.pl publikuje wywiad z Lubou Kawalou, matką skazanego. To wstrząsająca rozmową – przeczytajcie sami. Matka skazanego na śmierć pyta: Dlaczego Wład?

Dla mnie ten wywiad to impuls do działania, jakiegokolwiek. Powodów jest wiele, ale wystarczy choćby współczucie dla Lubou Kawalou i ofiar reżimu Łukaszenki.

Jeśli czujecie, że tez możecie, a przede wszystkim chcecie coś zrobić polecam stronę Wolna Białoruś. Internet daje nam dużo możliwości działania, bardzo dużo.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: