Teledyski Kazika zawsze mi się podobały (szczególnie trzy z pewnych powodów :) Problem z tymi “niezależnymi, krutkimi filmami muzycznymi” tkwi właśnie w niezależności. W prawie każdym obrazie pojawia się coś, co znacznie utrudnia emisję w telewizorze. Dlatego też wielu telewidzów mogło nie mieć okazji zapoznać się klipami produkowanymi do utworów artystów nagrywających dla S.P. Records.Szkoda wielka, bo te klipy to nie taki zwykły dodatek do singla, który ma pociągnąć sprzedaż, ale coś więcej. A jak kiedyś słyszałem od pewnej osoby z telewizora “ludzie nie chcą za dużo myśleć przed telewizorem”. No i po sprawie, bo klipy Kazika i innych artystów z S.P., nie są obrazkami gdzie to się pojawia ładna pani i ładny pan, którzy są nieszczęśliwie w sobie zakochani i nigdy nie będą razem, bowiem autor tekstu wie, co się sprzedaje.
Dlatego też uważam, że twórcy DVD pt. “Niezależne, krutkie filmy muzyczne” nie wykorzystali szansy, którą daje tego typu wydawnictwo.

Brakuje mi tu wywiadów z autorami klipów (każdy z nich miałby sporo do powiedzenia) z Kazikiem i pozostałymi muzykami. Brakuje zdjęć z planów, na których zwykle mają miejsce bardzo ciekawe historie.
Są 32 teledyski i cztery filmiki. Jeden zawiera sceny z wakacji Kazika (choć akurat samego Kazika tam nie ma) w ujęciu Monthy Pythona. Jest utwór “Prohibicja” wykonany przez Kazika i trzech muzyków. Jest “Celina” na głos Kazika i gitarę akustyczną z jakiejś imprezy. Jest też krótka scena znana z klipu “Natalia w Brooklynie”. I to wszystko, czyli jak na inwencję Kazika Staszewskiego i Sławka Pietrzaka dużo za mało. Mam nadzieję, że na następnych to tego typu wydawnictwach firmowanych przez S.P. Records, pojawi się więcej materiałów.

PS. Brawa wielkie za klip do “Łączmy Się W Pary, Kochajmy Się”. Takiej atmosfery na koncertach i takiej ochrony chyba nie ma nikt poza zespołami Kazika. No i ta wokalistka. Naprawdę atrakcyjna pani.

Tracklista:

1. Artyści – Kazik
2. Krutkie Kazanie Na Temat Jazdy Na Maxa – Kult
3. Oddalenie – Kazik
4. Zaraza – Kazik
5. Tata Dilera – Kazik Na Żywo
6. Przy Słowie – Kazik Na Żywo
7. Jeśli Zechcesz Odejść, Odejdź – Kult
8. Krotex – Kazik
9. 12 Groszy – Kazik
10.Maciek, Ja Tylko Żartowałem – Kazik
11.Idę Tam Gdzie Idę – Kazik
12.Andrzej Gołota – KNŻ
13.Panie Waldku, Pan Się Nie Boi Czyli Lewy Czerwcowy – Kult
14.Komu Bije Dzwon? – Kult
15.Gdy Nie Ma Dzieci – Kult
16.Dziewczyna Bez Zęba Na Przedzie – Kult
17.Las Maquinas De La Muerte – KNŻ
18.YYY – TPN25
19.Las Maquinas De La Muerte (Vokodowersja) – KNŻ
20.W Południe – KNŻ
21.Legenda Ludowa ? KNŻ
22.Die Maschinen Des Todes – Goehs, Dessig & Bananescu
23.Cztery Pokoje – Kazik
24.Mars Napada – Kazik
25.Gdybym Wiedział To Co Wiem – Kazik
26.Cocoa Augen – El Dupa
27.Natalia W Bruklinie  Odc. 1 – El Dupa
28.Prohibition – El Dupa
29.Żona Żołnierza – Kazik Staszewski
30.Brooklyńska Rada Żydów – Kult
31.Łączmy Się W Pary, Kochajmy Się (Wersja Zasadnicza) – Kult
32.Łączmy Się W Pary, Kochajmy Się (Wersja Homeopatyczna) – Kult

+ 4 krótkie filmy

Recenzja ukazała się w CGM.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: