Gdyby na tym albumie znalazł się tylko jeden utwór, to i tak przeszłaby ona do historii rocka.
Tym utworem jest ?Whole Lotta Love?, w którym to gitara Jimmy?ego Page?a brzmi tak jak nigdy wcześniej w historii muzyki.Doskonałe riffy stały się inspiracją i drogowskazem dla muzyki heavy metalowej.

W 1969 roku dla wielu ludzi dźwięki utworu ?Whole Lotta Love? były tak ciężkie jak death metal dla ludzi żyjących w latach dziewięćdziesiątych. Co ciekawe, kompozycje które znalazły się na drugim albumie Led Zeppelin zostały skomponowane w czasie pierwszej amerykańskiej trasy zespołu. Nie bez wpływu na brzmienie drugiego albumu był czas, który muzycy spędzili w studio. Artyście byli w studio krótko, jednak efekty ich pracy podziwiane są do dziś. Mimo iż większość utworów brzmi hardrockowo, to jednak nie da się nie zauważyć wpływów muzyki bluesowej. Na płycie znalazły się też dwie akustyczne kompozcje: ?Ramble On? i piękna ballada ?Thank You?.
Od wydania tego albumu minęło 35 lat, a mimo to do dziś pozostaje on wielką inspiracją dla muzyków rockowych.

Tracklista
1. Whole Lotta Love
2. What Is and What Should Never Be
3. The Lemon Song
4. Thank You
5. Heartbreaker
6. Living Loving Maid (She?s Just a Woman)
7. Ramble On
8. Moby Dick
9. Bring It on Home

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: