Od wielu lat jestem fanem Leszka Cichońskiego. W czasach liceum, kiedy nie było jeszcze dresiarzy (zamiast nich byli skini, co też nie ułatwiało życia, ale?), graliśmy z kolegami w zespole. Najpierw był punk i wszystko co z nim związane (tanie wino również :). Potem zachciało nam się grać trochę inne rzeczy. A do ?trochę innych rzeczy? potrzebny jest tzw. warsztat. I tu z pomocą przychodził m.in. GuitarWorkshop z Leszkiem Cichońskim na czele. W końcu nie nauczyłem się grać choć trochę jak Leszek (to pewnie przez to tanie wino), ale sentyment pozostał. A teraz, dzięki albumowi Thanks Jimi, jest okazja powspominać.

Takiej płycie nie można wystawić oceny (swoja drogą to też ciekawa sytuacja, że uczeń ocenia Mistrza) niższej niż 5.
Po pierwsze gra Leszek, po drugie to utwory Jimiego Hendrixa, grane dla Jimiego Hendrixa. I choć to sztuka niełatwa nie zepsuć takich arcydzieł to nie miałem wątpliwości, ze komu jak komu, ale Leszkowi Cichońskiemu musi się udać.

I oczywiście udało się.
Oprócz klasyków Jimiego H., które zna każdy ? Foxy Lady, Purple Haze, Voodoo Chile czy Little Wing, są też kompozycje innych wielkich: Cocaine ? J.J. Cale?a, Like A Rolling Stone ? Boba Dylana czy słynny Hey Joe.
Do nagrania tej płyty, a właściwie serii koncertów, Leszek Cichoński zaprosił Stana Skibby, który nie dość że wygląda jak Hendrix to jeszcze gra i śpiewa niemal tak samo! Jeśli wydaje się wam to niemożliwe, to zachęcam do posłuchania tego albumu. Całość dopełniają (choć nie wiem czy jest najbardziej odpowiednie słowo) Włodek Krakus ? gitara basowa i Andrzej Ryszka ? perkusja, oraz Anika, która zaśpiewała Foxy Lady, Voodoo Chile i Cocaine.
Co tu dużo pisać, jest rewelacyjnie. Tego trzeba słuchać i tyle. A ja chyba wyciągnę z szafy gitarę. Ponoć na naukę nigdy nie jest za późno?

Tracklista:

1. Foxy Lady
2. Purple Haze
3. Voodoo Chile
4. Cocaine
5. Thanks Jimi
6. Fire
7. Like A rolling Stone
8. Hey Joe
9. Crazy Horse
10. Little Wing
11. Who Knows

Recenzja ukazała się w CGM.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: