Po dwóch latach oczekiwania Robert Flynn wraz z kolegami postanowili przypomnieć o istnieniu Maszyny.
Nowe dzieło Machine Head to 14 kompozycji, utrzymanych w stylu podobnym do ostatniego albumu, wzbogaconym o energię z debiutanckiego Burn My Eyes. Z ręką na sercu można powiedzieć, że Machine Head nagrał dobry album, chyba jeden z lepszych w karierze.

Przede wszystkim jest dużo różnych brzmień i? melodii. Tak. Odkąd Robert zaśpiewał Message In The Bottle, nie może przestać śpiewać. Ale w związku z tym, że robi to dobrze, czepiać się nie będę.
A poza melodiami i rapowanymi wokalami (ten wszechstronny Rob), jest przede wszystkim spora dawka tego, co długowłosi lubią najbardziej. Dobra, ostra muza.
Pierwszy utwór (Declaration) rozpoczyna się od ostrzegawczych, niepokojących syren. A potem już do samego końca, ciężkie motoryczne gitary, sekcja pracująca niczym dobrze naoliwiona maszyna i niesamowity wokal Roba, który płynnie z delikatnego (sic!) śpiewu zmienia się w potężny corowy krzyk. Z resztą, wszechstronność wokalisty Machine Head da się odczuć w każdym utworze. Weźmy choćby Crashing Around You, w którym Flynn rapuje, śpiewa i wydaje z siebie dźwięki, których nie powstydziłby się sam Max Cavalera.
Jak połączyć prostotę riffu, niesamowita motoryke i zabawę można przekonać się słuchając American High. A o tym, że zabawa była, świadczyć może trwający 59 sekund Brown Acid. Jedna gitara, której dźwięk zniekształciły wszystkie efekty jakie były pod ręką. Overdrive, flanger i delay w jednym. A może coś jeszcze?

Albumem Supercharger, muzycy Machine Head udowodnili, że są w doskonałej kondycji i nadal znajdują się w czołówce.
A co najważniejsze są wszechstronni i nie gubiąc swojego stylu i energii, potrafią umiejętnie poruszać między spokojnymi i ekstremalnymi dźwiękami.

PS. Tak na marginesie, to szkoda że Flynn nie zaśpiewał Fragile :)

Tracklista:

1. Declaration
2. Bulldozer
3. White-Knuckle Blackout!
4. Crashing Around You
5. Kick When You?re Down
6. Only The Names
7. All In Your Head
8. American High
9. Brown Acid
10.Nausea
11.Blank Generation
12.Trephination
13.Deafening Silence
14.Supercharger

Recenzja ukazała się w CGM.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: