Łezka się w oku kręci i aż się chce powiedzieć ?stare, dobre czasy?. Nowa płyta Małgorzaty Ostrowskiej ?Instynkt? to 19, w większości starych, kompozycji, które artystka wykonywała z formacją Lombard i solo.

Nie jest to jednak wierne odtworzenie starych utworów. I za to wielki plus. Oprócz nowych aranżacji, mamy tu gości – których obecność czasem bardzo zaskakuje.

Wielki hit Lombardu ?Przeżyj to sam? w wersji na dwa głosy: Małgorzata Ostrowska i? Marek Piekarczyk, wielki głos legendarnej TSA.

Niepowtarzalne wykonanie starego hitu, przez artystów, którzy wokalnie w ogóle się nie zestarzeli.
Największym zaskoczeniem jest kompozycja ?Śmierć Dyskotece?, który Małgorzata Ostrowska wykonuje z Piotrem Gulczyńskim znanym z programu Big Brother. Z jednej strony jest to zabieg zrozumiały, bo medialna popularność Gulczasa może zainteresować płytą młodsze pokolenie. Z drugiej strony muzyka broni się sama i zapraszanie tego typu gości ?amatorów? jest – moim zdaniem – zupełnie niepotrzebne. Ale cóż takie czasy?

?Gołębi Puch? to kolejna kompozycja, której już pierwsze dźwięki są tak charakterystyczne, że nie sposób jej pomylić z żadną inną. I chwilę później kolejny wielki hit ?Mister Of America?. No i właściwie tak można wyliczać kolejne pozycję tracklisty.

Swoja droga ciekawe jak właśnie młodzi ludzie (16 – 18) odbierają takie kompozycje jak ?Szklana Pogoda?, czy ?Droga Pani Z TV?.

Drugi krążek (album jest dwupłytowy) zamyka – jedna z najpiękniejszych kompozycji jakie powstały w Polsce.
?Welcome Home, Bóg W Dom? z tym charakterystycznym czystym i jednocześnie lekko zachrypniętym głosem Małgorzaty Ostrowskiej to prawdziwa perła polskiego rocka. I do tego tekst, który mimo upływu lat, nadal jest bardzo aktualny: ?mogło być gorzej niż jest, mógł nie przydarzyć się kres, ale welcome home, Bóg w dom?.

Szkoda, że jest coraz mniej takich utworów.

Tracklista

Dysk 1

1. Śmierć dyskotece
2. Mam dość
3. Adriatyk, ocean gorący
4. Przeżyj to sam
5. Znowu radio
6. Gołębi puch
7. Mister of America
8. Taniec pingwina na szkle
9. Jej głos po tamtej stronie
10.Szklana pogoda

Dysk 2

1.Słońce które znasz
2.Nie chcę, nie umiem
3.W bramie
4.Stan gotowości
5.Ckliwy melodramat
6.Odejść bez pożegnań
7.Droga pani z TV
8.Smak popiołu
9.Welcome home, Bóg w dom

Recenzja ukazała się w CGM.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: