Trzeba przyznać, że muzycy Depeche Mode postarali się, żeby ich fani nie narzekali.
Zacznijmy od końca. Na początku listopada ukazuje się DVD z zapisem legendarnego koncertu ?101?. Na początku czerwca pojawia się solowy album Dave?a Gahan?a. Pod koniec kwietnia do sklepów trafia album autorstwa Martina Gore?a. Do tego każda z pozycji zawiera muzykę najwyższych lotów. Dobrze jest być fanem Depeche Mode.
Pierwszy album Gore?a zatytułowany Counterfeit (Falsyfikat), ukazał się w 1989 roku. Nic nie wskazywało, że naczelny kompozytor i tekściarz Depeche Mode wróci do tego pomysłu. A jedna wrócił i to w wielkim stylu.
Na ?Counterfeit2? znalazły się wyłącznie covery. A czyje piosenki nagrał Gore? Oczywiście najlepszych. John Lennon, Iggy Pop, Nick Cave, David Essex, Bryan Eno, Lou Reed, Kurt Weil. Właśnie ich piosenki na warsztat wziął Martin, bo jak sam twierdzi to właśnie dzięki twórczości w/w komponuje to co słyszymy na kolejnych albumach DM.
A jak brzmią te nagrane na nowo utwory? Nowocześnie, czasem elektronicznie, czasem nawet gotycko.
Przyznam, że Gore zaskakuje mnie ilością swoich pomysłów. Ilością, ale też jakością, bo muzyka z Counterfeit jest spod znaku Q. Tej płyty powinni posłuchać nie tylko fani Depeche Mode, ale też wszyscy którzy cenią dobrą muzykę. A do tego lekcja historii muzyki.

Tracklista

1. In My Time Of Dying
2. Stardust
3. I Cast A Lonesome Shadow
4. In My Other World
5. Loverman
6. By This River
7. Lost In The Stars
8. Oh My Love
9. Das Lied Vom Einsamen Mädchen
10. Tiny Girls
11. Candy Says

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

0

0

0

Brak komentarzy

Odpowiedz: