Nie pierwszy raz okazuje się, że najbardziej niecierpliwą grupą są Internauci. Firma JupiterResearch opublikowała badania dotyczące zachowań Internautów sklepach internetowych.

Według badań okazało się, że Internauta może poczekać maksymalnie 4 sekundy na załadowanie się strony z ofertą sklepu. Jeśli proces trwa dłużej, klient idzie dalej.

Badanie przeprowadzono na grupie 1058 respondentów w pierwszej połowie bieżącego roku. Wnioski są następujące:

 • powolne działanie strony negatywnie wpływa na reputację firmy i postrzeganie marki co oczywiście prowadzi do spadku sprzedaży.
 • jeśli strona Twojego sklepu ładuje się powoli z pewnością stracisz klientówzajmujących wysokie stanowiska i tych, którzy w Internecie wydają więcej niż inni.
 • właściciele sklepów internetowych powinni pamiętać o ?zasadzie 4 sekund? i optymalizować swoją witrynę tak by czas oczekiwania nie był dłuższy.

W tej sytuacji warto zastanowić się nad zainwestowaniem w dobry hosting. Po raz kolejny okazuje się, że oszczędzanie na hostingu jest tylko pozorne i zamiast oszczędności można zanotować straty…

 

nazwa.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

1 komentarz

 1. Marek,

  chcę Ci podziękować za napisanie i opublikowanie tego artykułu!

  Co prawda jestem starym wyjadaczem w tworzeniu stron WWW (od 1997), ale jakoś uszły mojej uwadze te 4sekundy.

  Byłem święcie przekonany, że ciężkie ładowanie leży po stronie serwera albo bazy danych…

  Po przeczytaniu powyższego artykułu, poszło pod lupę to i owo i strona ładuje się teraz w stosunku do swojej objętości dużo szybciej (www.ogloszenia4you.pl).

  Pozdrawiam serdecznie,

  Daniel Jamros

Odpowiedz: