mediafun logoWszedłem pięć minut temu na bloga Mediafun i zobaczyłem wiadomość od autora. Mediafun stał się blogiem płatnym, tylko że nie do końca. (wyjaśnienie na końcu)

Po kliknięciu na link wszedłem na Mediafunowego bloga i zobaczyłem takie coś:

mediafun_platny

Drogi Czytelniku,
Czas na zmiany. Decyzja była trudna, ale wierzę, że dzięki niej ten blog
będzie dostarczał jeszcze lepszych informacji z naszej branży.

Od dnia 15.12.2009 dostęp do tego bloga jest płatny.

Dzięki niewielkiej opłacie zyskasz dostęp do:

  • wartościowej treści
  • gorących branżowych dyskusji
  • wersji wolnej od reklam

Wybierz wersję odpowiednią dla Twoich potrzeb:

5 zł + VAT za tydzień 9 zł + VAT za tydzień

dziękuje, nie wchodzę.

No i fajnie pomyślałem. Problem polega na tym, że po kliknięciu na którykolwiek z odnośników pojawia się to:

mediafun_darmowy

To taki żart, niedoróbka czy test? Wygląda na taki osobliwy test (odnośniki mimo że prowadzą do tego samego miejsca nieco się jednak różnią).

Tak na marginesie, to ucieszyła mnie decyzja autora Mediafun (o ile jest to decyzja a nie żart). Zawodowi blogerzy to żadna sensacja i życzyłbym sobie żeby było ich w Polsce jak najwięcej. Niekoniecznie zależy mi na tym, żeby dostęp do blogów z wartościową treścią był płatny (to indywidualna decyzja każdego blogera), ale nie mam nic przeciw reklamie umieszczanej na blogach. Co więcej uważam, że media plannerzy powinni znacznie przychylniej spojrzeć w stronę blogów, bo to właśnie tu tworzą się najciekawsze społeczności.

Póki co pozostaje uzbroić się w cierpliwość i robić swoje. Prędzej czy później to co w anglojęzycznym internecie jest już standardem stanie się normą i u nas.

————————-

AKTUALIZACJA

————————-

A jednak to tylko badania, co okazało się przy okazji innego bloga – Antyweb. Po prostu na Mediafun coś nie wyszło i nie wyświetliła się strona, która powinna się pojawić. Na Antyweb po wybraniu którejkolwiek opcji pojawia się to:

antyweb

Badanie przez wprowadzanie w błąd…

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: