Jeśli po obejrzeniu całości materiału “Cunning Stunts” stwierdzisz, że czegoś ci tu brakuje, to znaczy, że jesteś wiecznie niezadowolony i nie ma takiej rzeczy na świecie, którą potrafiłbyś się w pełni cieszyć.Tak właśnie powinny być wydawane DVD! To klasyka w każdym calu.

Generalnie ?Cunning Stuns? jest zapisem koncertu formacji Metallica. A właściwie dwóch koncertów, które odbyły się w Fort Worth (Tarrant County Convention Center) w Texasie 9 i 10 maja 1997 roku.

Polscy fani amerykańskiego kwartetu mieli okazje zobaczyć dokładne ten sam występ w katowickim Spodku.

Koncert zmieścił się na dwóch płytach DVD i obejmuje dokładnie cały program imprezy wraz z bisami. Trzy utwory (Ain’t My Bitch, For Whom The Bell Tolls i Wherever I May Roam) można oglądać z perspektywy 5 kamer. Sam decydujesz czy oglądasz cały band czy tylko któregoś z czterech muzyków. Szczególnie ciekawie wygląda Lars Ulrich.

Ale na samym koncercie się nie kończy. Dzięki dodatkowym materiałom można na własne oczy zobaczyć ile pracy kosztuje finalny efekt w postaci gotowej sceny wraz z oświetleniem, nagłośnieniem, efektami specjalnymi, przygotowanie instrumentów, etc. Tą część polecam szczególnie wiecznie niezadowolonym i narzekającym na organizację po każdym koncercie dziennikarzom.

Na płycie pierwszej, w sekcji Bonus, znajdziecie:

1. Back Stage Pre-Show, czyli Metallica przed koncertem. Kamera zagląda do garderoby, w której dzieją się różne ciekawe rzeczy

2. Fans ? czyli fani opowiadają o swoich ulubieńcach i oczekiwaniach związanych z koncertem. Dla kilku z nich jest to pierwszy występ zespołu Metallica, który zobaczą.

3. Dan Braun And Production ? Dan Braun (Production Manager) i Zach Harmon (bass tech) opowiadają o całej produkcji. Stąd dowiecie się ile czasu potrzeba na postawienie sceny, etc.

4. JB ? The Lights ? Tajemniczy JB (Lightining Designer), który chce pozostać anonimowy oraz Ben Richards (Studio Color Programmer) opowiadają o innym elemencie produkcji czyli oświetleniu sceny.

5. New Stage ? muzycy zespołu opowiadają o projekcie sceny, porównują ją ze słynnym Snakepit?em (trasa promująca album Metallica).

Na drugiej płycie w sekcji Bonus znajdują się:

1. Interacting With The Fans ? muzycy opowiadają o tym co dzieje, się gdy w czasie koncertu stają twarzą w twarz z fanami.

2. Rob & Joe ? zabawna, ilustrowana animowanymi wstawkami, opowieść dwóch stolarzy, którzy dbają o wszystkie drewniane (i nie tylko) elementy sceny

3. Kirk And Guitars ? Justin Crew (guitar technican) opowiada o gitarach Kirk?a. Artysta w czasie koncerty wykorzystuje kilka instrumentów. Justin opowiada kiedy instrumenty pojawiają się na scenie.

4. Big Mick ? realizator dźwięku zdradza kilka tajemnic związanych ze swoją pracą. Dzięki jego umiejętnościom, suwaki na konsolecie przesuwają się same..

5. Final Destruction ? pod koniec koncertu, zawalają się cztery wieże znajdujące się na krańcach sceny. Wygląda to dość realnie, a jak to się dzieje naprawdę opowiadają osoby odpowiedzialne.

6. Flaming Dude ? w czasie w/w sceny, na scenie pojawia się płonący człowiek. Jest nim John Arrowsmith, który opowiada jak to robić w czasie każdego koncertu i nie odnieść obrażeń. O swoich wrażeniach opowiadają muzycy. Słuszna adnotacja: Don?t try this at home, kids!

7. Bob Bender ? w czasie koncertu w Spodku miałem okazję poznać tego pana. To szef ochrony, wielki jak Mount Everest, bardzo stanowczy, a jednocześnie niezwykle sympatyczny i wesoły. Bob opowiada o tym, co zrobić by wszyscy czuli się bezpiecznie. Osobisty Terminator zespołu Metallica.

8. Photo Gallery ? ponad 1000 zdjęć ze 100 miast, które znalazły się na trasie zespołu Metallica.

Poza tymi atrakcjami możecie sami zdecydować jaki rodzaj dźwięku wybieracie (Stereo lub Dolby Digital), a także o tym czy w czasie koncertu mają pojawiać się napisy (subtitles).

Generalnie Cunning Stunts polecam fanom zespołu Metallica, a także wszystkim tym, którzy chcą przekonać się na czym polega profesjonalne wykorzystanie tego formatu.

Języki:
Audio: angielski
Subtitles: angielski
Dźwięk: DD5.1; Stereo
Region: Pal 2 3 4 5 6
Format obrazu: 4:3

Widok z różnych kamer: tak

DVD 1

1. So What
2. Creeping Death
3. Sad But True
4. Ain?t My Bitch
5. Hero Of The Day
6. King Nothing
7. One
8. Fuel
9. Bass/Guitar Doodle
10.Nothing Else Matthers
11.Until It Sleeps
12.For Whom The Bell Tolls
13.Wherever I May Roam
14.Fade To Black
15.Kill/Ride Medly:
– Ride The Lightning
– No Remorse
– Hit The Lights
– The Four Horsemen
– Seek & Destory
– Fight Fire With Fire

DVD 2

1. Last Caress
2. Master Of Puppets
3. Enter Sandman
4. Am I Evil?
5. Motorbreath

Recenzja ukazała się w CGM.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: