Pamiętacie Alexa Tew? Może nie pamiętacie nazwiska, ale z pewnością wielu z Was widziało witrynę (i milion następnych kopiujących pomysł) podzielona na milion pikseli ? każdy do kupienia po dolarze. Alex powraca z nowym pomysłem. Właściwie to powrócił. W grudniu ubiegłego roku.

Idea jest bardzo podobna, natomiast wzrosła cena za piksel. Teraz jeden piksel kosztuje dwa dolary. Pomyśleliście, że w takim przypadku pomysł nie wypali i tym razem się nie uda? Mogłoby, gdyby nie jeden mały drobiazg. Otóż, Alex zaplanował loterię. Użytkownik, który kliknie właściwą reklamę wygra? milion dolarów. Ale oczywiście nie ma nic za darmo.

W loterii może wziąć udział zarejestrowany użytkownik.

It takes one minute and we promise we won’t sell your personal details to anyone

With 10 clicks per day, the more days you play, the more chances you will have. You will be accumulating entries from your clicks right up until the draw takes place.

A month after all the ad space is sold, one ad is selected at random and a winner is chosen from all those people who clicked that correct ad. A millionaire is made! The winner will also get to nominate a charity of their choice to receive $100,000.

- informuje na swojej stronie Alex o zasadach.

Czyli tak. Żeby wygrać milion trzeba:

  1. zarejestrować się
  2. klikać w reklamy (dziennie można zrobić to 10 razy)

Po pierwsze Alex zdobędzie pewnie całkiem pokaźną bazę danych, a jak wiadomo można na tym zarobić.

Po drugie, użytkownicy będą klikali w reklamy, co reklamodawców z pewnością cieszy.

Po trzecie Alex nie ryzykuje niczym, ponieważ nagroda wypłacona będzie dopiero w momencie kiedy wszystkie reklamy zostaną sprzedane. Czyli nagrodę opłacą reklamodawcy.

Proste? Proste. Na TechCrunch napisali, że głupie. Nie miałbym osobiście nic przeciwko, żeby np. w taki głupi sposób zarobić milion dolarów. I kogo wtedy interesowałaby opinia TechCrunch?

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: