In Online We Trust (Harder!)Pisałem już kilka razy o poszukiwaniu blogowej formy, która da mi możliwość wypowiadania się na interesujące mnie tematy, a z drugiej strony pozwoli prowadzić bloga tematycznego. Nie jest to jednak łatwe, kiedy do głowy przychodzą coraz to nowe pomysły, a i zainteresowań nie brakuje.

Pytanie o zainteresowania bardzo często pada w czasie rozmów kwalifikacyjnych. Odpowiedzi są w zasadzie takie same i wyłania się z nich obraz przeciętnego Polaka, który: czyta ksiązki, słucha muzyki oraz interesuje się sportem i ochroną środowiska.

Ja na podobne pytanie mogę śmiało odpowiedzieć, że pasjonuje mnie Internet i muzyka. Co więcej zawodowo zajmowałem i zajmuje się jednym i drugim, z muzyki naturalnie przeszedłem do Internetu i tak już zostało. Ale i tu nie kończą się tematy, (które dotykają mnie mniej lub bardziej) o których chcę pisać. Trochę w tym pewnie natury dziennikarza, którym (mimo mojej obecnej niechęci do środowiska) przynajmniej częściowo pozostałem.

Postanowiłem zatem stworzyć jeszcze jeden blog pod własnym nazwiskiem. I tak dziś internetowe życie rozpoczął blog Molicki.net (z taglinem ? In Online We Trust (Harder!)). Zamierzam tak pisać tylko i wyłącznie na temat Internetu, ludzi Internetu i zjawisk z siecią związanych. Nie chcę nikogo nauczyć, moralizować, ewangelizować, etc. Po prostu ? chcę podzielić się swoim postrzeganiem sieci, z którą zawodowo po raz pierwszy zetknąłem się w 1997 roku i z pewnymi przerwami zajmuje się do dziś.

Blog Molicki.com będzie natomiast miejscem, w którym będę pisał o tym co mnie interesuje, pasjonuje, porusza bez względu na temat. A zatem z pewnością będę pisał recenzję płyt, książek i filmów, będę komentował wydarzenia społeczne, polityczne, gospodarcze no i oczywiście sportowe. Ale i to nie wyczerpuje listy tematów. Będzie to moje miejsce w sieci, strona startowa moich opinii.

Zapraszam zatem do czytania moich blogów: Molicki.com i Molicki.net i komentowania.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY