Zadziwia mnie w jak łatwy sposób media dają się zmanipulować terrorystom. Bo jak inaczej nazwać to, że media powtarzają za terrorystami, że dokonali oni egzekucji, a nie barbarzyńskiego morderstwa? 

Kilka dni temu bandyci spod znaku Państwa Islamskiego zaszlachtowali dziennikarza Jamesa Foleya. Zrobili to co robią codziennie w Iraku, Syrii i wszędzie tam gdzie ten rodzaj bandytyzmu występuje. Już pisałem o tym wcześniej, że w tamtych rejonach ucinanie głowy przeciwnikom to taki sport narodowy.

Morderstwo to nie egzekucja. To co robią terroryści z ISIS to morderstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Pojawiły się informacje o tym, że bandyci z ISIS z równą radością ucinają też głowy dzieciom, ale nijak nie dało się tego potwierdzić, relacja pochodziła od jednego dziennikarza. Niemniej faktem jest, że bandyci z ISIS mordują bezwzględnie przeciwników. Prawdopodobnie wymordują jeszcze w ten sposób wielu ludzi, aż wojska kolacji wrócą w rejon Iraku i Syrii i załatwią sprawę do końca. David Cameroon już wspominał o wysłaniu oddziałów SAS w rejon konfliktu, co jest pomysłem o tyle dobrym że te formacje jadą w bardzo konkretnym celu. Ale nie o tym dzisiaj chcę pisać.

Bandyci ucinający głowy ludziom muszą oczywiście nakręcić film dokumentujący morderstwo, przed którym wygadują najróżniejsze brednie. Oni morderstwo nazywają egzekucją. A co oznacza w naszym świecie egzekucja? Oznacza wykonanie np. kary śmierci na prawomocnie skazanym przestępcy – na marginesie o tym dlaczego jestem jej przeciwnikiem pisałem tu.

To co wyprawiają bandyci z ISIS nie jest żadną egzekucją, jest morderstwem popełnionym ze szczególnym okrucieństwem. Dlaczego więc media dają się manipulować bandytom i przyjmują ich retorykę? Dlaczego kolejne media bezmyślnie powtarzają bzdurę o egzekucji?

media

 

Naprawdę szanowni dziennikarze uważacie, że James Foley był winny przestępstwa i został prawomocnie skazany?

Zdjęcie: Times Of Israel

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: