Zastanawiałem się całkiem niedawno co to się dzieje z logotypem Naszej-Klasy. Szybko się wyjaśniło co się działo, teraz wiadomo również jak to nowe dzieło wygląda.

Pomijając subiektywne opinie na temat zmian, jednego Naszej-Klasie odmówić nie można. Otóż udało się NK niemal zerowym kosztem (bo zakładam że grafik przynajmniej miskę ryżu dostał) osiągnąć efekt PR za który większość firm zapłaciłaby dużo. Tu okazało się, że wystarczy trochę pomajstrować przy logo, żeby przez Internet przetoczyły się dyskusje – to redesign, reklama czy wsparcie WOŚP. Brawo za pomysł.

Użytkownicy serwisu już dawno odnaleźli większość swoich znajomych ze szkoły. Następnie zaczęli korzystać z NK, by pozostawać ze sobą w kontakcie. Rozwijamy portal w ten sposób, by umożliwić im swobodną komunikację na wiele sposobów. Ważnym wydarzeniem była dla nas premiera Śledzika, kolejnym będzie rychła premiera komunikatora NKtalk”. – mówi serwisowi Internet Standard Joanna Gajewska rzecznik Naszej Klasy o zmianie logotypu i motto serwisu (obecnie “Miejsce spotkań” wcześniej “Portal dla ludzi z klasą”).

Wcześniejsze motto było wieloznaczne i jednak lepiej pasowało do charakteru serwisu. Nowe po prostu jest. W porównaniu do poprzedniego jest słabe i wygląda jakby wymyślił je ktoś w ostatniej chwili. Wyjaśnienie pani rzecznik też do mnie nie przemawia. Otóż NK najpierw było niczym odnaleziony po latach notes z numerami telefonów do koleżanek i kolegów, potem było miejscem umawiania spotkań. Obecnie jest specyficzną formą Flickra z dużymi możliwościami komunikacyjnymi :) Tak wygląda to z punktu widzenia użytkownika. Dla marketera i media planera poprzez pryzmat liczby użytkowników oraz skuteczności dotychczasowych działań, Nasza-Klasa wygląda inaczej. To jasne.

Przy okazji zmiany logotypu, pojawiły się oczywiście głosy, że nowe logo Naszej-Klasy jest bardzo podobne do Facebooka. Porównajmy:

Moim zdaniem to przesada, ale widać nasza narodowa cecha jest nadal silna i jest w stanie przeżyć wszystko. Widziałem też głosy, że również favicony są bardzo do siebie podobne… To już zakrawa na obsesję.

A oto serial “Jak zmieniało się logo Naszej Klasy” w odcinkach:

Oprócz logotypu zmienił się też layout:

Ale to nie wszystko! Dziś także zwiększyliśmy szerokość strony do 1024 pikseli, by ulepszyć komfort korzystania z NK. W najbliższym czasie wprowadzimy kolejne wizualne przekształcenia. Na samej górze strony pojawią się przyciski, dzięki którym będzie można szybko dostać się do poczty, powiadomień czy Śledzika – to zupełna nowość! Ta kolejna innowacja pozwoli Wam na jeszcze wygodniejsze poruszanie się po serwisie – czytamy na oficjalnym blogu Naszej-Klasy.

Tu rzeczywiście zmiana jest korzystna i co najmniej uprzyjemnia korzystanie z N-K. To wydaje się akurat krokiem właściwym i godnym kontynuacji (choć i w tym przypadku pojawiły się głosy, że szerokość 1024 px to już przeżytek i bez sensu. Cóż, Polska…) . Nie zaszkodziłoby gdyby N-K stało się bardziej przyjazne jeśli chodzi o użyteczność. No ale może to właśnie początek zmian w tym kierunku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: