Rzeczpospolita zmieniła swoją stronę internetową. Celowo nie używam słowa ?odświeżyła?. Chyba że w momencie ?odświeżania? odpowiedzialni za witrynę dodali za dużo Vanisha i została bladość.

Nowa odsłona Rzeczpospolita.pl jest biała i sterylna jak sala operacyjna w dobrym szpitalu. Pierwsze wrażenie miałem takie ? komuś zależało, żeby treść przesadnie nie przeszkadzała białemu kolorowi tła.

Czcionka jest tak mała, że nawet osoby z dobrym wzrokiem i monitorem mogą mieć trudności. Z resztą na witrynie użyto kilku czcionek co raczej nie pomaga.

Ciekawostką jest to, że im niżej tym czcionka większa. Na samym dole witryny, w sekcji ?znajdziesz w Rzeczpospolitej? czcionka jest już na tyle duża, że czytanie nie sprawia większego problemu. Inna sprawa że ktoś przesadził jeśli chodzi długość witryny czyli to co zaczyna się w momencie kiedy kończy się tzw. above the fold. OK., może to krok w stronę Web 5.0. Może?

Pierwsze co zauważyłem po wejściu na stronę był? skyscraper. Wydawało mi się, że wydawcy zależy przede wszystkim na prezentacji treści, ale takie niekonwencjonalne podejście ma swoje plusy. Reklamodawcy powinni być zadowoleni.
rzeczpospolita.gif Jeśli już jesteśmy przy reklamie. Brawo za umieszczenie reklam Google AdSense w takiej formie. Za każdym razem kiedy widzę takie rozwiązanie rączki opadają mi wzdłuż ciała. No ale cóż, ich witryna ich sposób na marnowanie powierzchni. Mają do tego prawo.

Miniaturę okładki gazety ze strony głównej ktoś potraktował dosłownie. Tzn. zminiaturyzował do granic absurdu. Panowie, śmiało jeszcze trochę można zmniejszyć.

Od jednej osoby zaangażowanej w nieodległej przeszłości w witrynę Rzepy słyszałem ile to kasy wpompowali w stronę. Kwota była dość astronomiczna, więc można było spodziewać się tzw. wypasu. Wyszła bryndza, czyli bieda z nędzą.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY