paraolimpiadaCzy Ty również zamiast płacić abonament przekażesz te pieniądze na Paraolimpijczyków?  A przynajmniej płacisz abonament? 

Jak zwykle przy okazji ważnego tematu na Facebooku pojawiła się idiotyczna grafika, którą publikują u siebie niestety również ludzie inteligentni. To już taka przypadłość fejsbukowiczów, że często tracą rozum. Obrazki z pieskami i kotkami, dla których jedynym ratunkiem jest opublikowanie zdjęcia u siebie są standardem. Nawet przestało mnie to dziwić. Ostatnio część osób skompromitowała się porównywaniem systemów podatkowych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Ale to akurat nic dziwnego, że większość Polaków nie potrafi liczyć i czytać ze zrozumieniem.

Teraz okazuje się, że wielu ludzi od lat żyje ruchem paraolimpijskim.

Najnowsza grafika nawiązuje właśnie do Igrzysk Paraolimpijskich. I zastanawiam się czy osoby, które publikują ja u siebie przeczytały tekst ze zrozumieniem? Wątpię.

Przekaz jest taki: Zamiast płacić abonament, przekaż pieniądze na Paraolimpijczyków.

Taaa…

Momencik, przypomnijcie mi proszę ile osób w Polsce płaci abonament? 10% z tych którzy powinni? I zazwyczaj są to ludzie starsi. Idę o zakład, że jeśli znajdziemy 2 osoby regularnie płacące abonament wśród tych, które opublikowały grafikę to będzie sukces. No chyba, że się coś zmieniło ostatnio.

Ach jak łatwo jest dysponować cudzymi pieniędzmi, prawda?  Ach jak łatwo podpisać się pod apelem, kiedy to nic nie kosztuje, prawda?

Druga rzecz – dlaczego dopiero dziś przebudziliście się dordzy fani Igrzysk Paraolimpijskich? Przecież polscy sportowcy regularnie zdobywają medale. Przypomnijmy:

Sydney 2000 – 53 medale (8. miejsce w klasyfikacji medalowej)
Ateny 2004 – 54 medale (18. miejsce)
Pekin 2008 –  30 medali (18. miejsce)
Londyn 2012 – 36 medali (9. miejsce)

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta, każdy pewnie się jej domyśli. A za 2-4 miesiące liczba fanów Igrzysk Paraolimpijskich wróci do normy czyli wartości mieszczącej się w granicach błędu statystycznego. Ale nie dziś, dziś wszyscy jesteśmy fanami Paraolimpijczyków.

No to szybki test. Wymień nazwiska przynajmniej 5 medalistów… Hmm…

Z tą grafiką i wspieraniem Paraolimpijczyków jest jak ze wspominanymi pieskami i kotkami. Wklejenie idiotycznej nawet grafiki jest dużo łatwiejsze niż faktyczne wpłacenie kilku złotych. Wklejasz grafikę i sumienie spokojne, oto właśnie wspomogłeś Paraolimpijczyków. (Mam wrażenie, że oni wiedzą że to tylko taka chwilowa euforia i za chwilę wszystko wróci do smutnej normy.)

Sam nie wiem czy to bardziej hipokryzja czy zwykła głupota? Pozostawiam to Waszej ocenie.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

0

0

Brak komentarzy

Odpowiedz: