kumple logoJeśli ktoś zapytałby mnie czy biorąc pod uwagę popularność Facebooka, Naszej-Klasy, Goldenline, Linkedin i innych podobnych portali społęcznościowych jest miejsce dla kolejnego odpowiedziałbym – tak.

Tak, pod warunkiem, że ten nowy portal będzie na tyle unikalny że bez żalu rozstanę się z wymienionymi na wstępie. A to może być trudne.

Żeby przekonać się czy Kumple.pl maja szansę założyłem konto. Pierwsze co mnie zaskoczyło to wymuszenie zgody na “otrzymywanie informacji handlowej” czyli mówiąc wprost – reklamy.

kumple regulamin
Od razu zrozumiałem dlaczego tak chętnie właściciele portalu informują o braku reklam (bo przecież nie chodzi o to, żeby nie zarabiać):

kumple info
Deklaracja o braku reklam w profilu w przypadku serwisu w wersji beta nie dziwi.

Informacja o nie wysyłaniu spamu wygląda nieco infantylnie, bo co to za deklaracja w przypadku dużej firmy (właścicielem Kumpli jest O2), że przestrzega obowiązujące prawo?

Informacja o niepobieraniu żadnych opłat jak sądzę odnosi się m.in. do mikropłatności w N-K. No ale to nadal wersja beta. Czy powyższe deklaracje (pomijając oczywiście spam – poważnie nie rozumiem po co to – czyżby ktoś poznał najnowszą super technikę nlp i emarketingu? :)) pozostaną w przypadku dużego ruchu w serwisie? Wątpię żeby O2 nie chciało go zmonetyzować.

Patrząc na serwis można odnieść wrażenie, że jego twórcy postanowili połączyć funkcjonalności Goldenline z Naszą Klasą, jednocześnie ubierając całość w charakterystyczny dla O2 layout. No nie wiem czy to najlepsze miejsce na CV, choć z drugiej strony może się okazać, że dla najmłodszych których rubryka “doświadczenie zawodowe” jest pusta, Kumple to najwłaściwsze miejsce. Choć wątpię, bo pomijając naturalne na tym etapie pustki w serwisie, nie oferuje on nic unikalnego. A to trochę samobójcze działanie biorąc pod uwagę konkurencję.

Pozostaje czekać na rozwój sytuacji i obserwować działania marketingowe O2 od których skuteczności (prawdopodobnie) zależy los projektu Kumple.pl. W tej chwili wygląda na to, że Kumple.pl będą wśród portali społecznościowych na gorszej pozycji niż Tlen wśród komunikatorów.

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: