mathias plica?????? ?????????Kolejne podsumowanie roku 2009. Tym razem za barki z mijającym rokiem wziął się Mathias Plica szef Chip Xonio Online GmbH.

6 pytań:

1. Jaki był dla Pana firmy rok 2009?
2. Jaki będzie rok 2010 dla Pana firmy?
3. Jakie było najważniejsze wydarzenie w branży internetowej w 2009?
4. Jaki Pana zdaniem będzie Internet pod koniec 2010 roku?
5. Jaka jest ? Pana zdaniem ? najważniejsza witryna roku 2009?
6. Kto i dlaczego jest według Pana Człowiekiem Roku 2009 branży internetowej?

6 odpowiedzi:

1. 2009 był dla Chip Online dobrym rokiem i czasem zdrowego wzrostu. Dlaczego? Ponieważ liczymy się jeśli chodzi o zasięg, a także dlatego że nastąpiła dramatyczna zmiana w podziale tortu reklamowego i znacznie większy strumień pieniędzy popłynął w kierunku Internetu. Ta zmiana i tak by nastąpiła, światowy kryzys ja tylko przyspieszył.

2. Z optymizmem oczekujemy na 2010. Oczekujemy dalszego wzrostu i rozwoju biznesu.

3. Najprawdopodobniej najważniejsze wydarzenie to decyzja Ruperta Murdocha o wprowadzeniu płatności za treść. To doskonała wiadomość dla wszystkich którzy rozumieją branżę. Jak długo najwięksi będą podejmować takie decyzje i będą znajdować następców, którzy myślą że to właściwa droga, tak długo firmy w których branżę rozumie się lepiej staja przed niebywałą okazją do zdobycia większych udziałów w rynku.

4. Jeszcze bardziej istotny w podziale tortu reklamowego.

5. No cóż, hmmm, znowu Google.com :)

6. Na tytuł Człowieka Roku zasłużył każdy CEO firmy z branży mediów, który zrozumiał że światowy kryzys ekonomiczny nie był powodem do kryzysu w mediach, a tylko akceleratorem bardzo głębokich zmian w strukturze biznesu.

Mathias Plica jest dyrektorem zarządzającym Chip Xonio Online GmbH. Mathiasa poznałem oczywiście w czasie pracy w VBC, był moim przewodnikiem zarówno po siedzibie głównej firmy w Monachium jak i po biznesie internetowym w wielkiej skali (gdzie nie tylko użytkowników liczy się w milionach). Mathias nadzorował naszą pracę nad wspólnym projektem Download.Chip.eu, mnie osobiście wielokrotnie wspierał wiedzą związaną z zarządzaniem projektami online. Nie mogę nie wspomnieć o tym, że bardzo ułatwiał życie Country Managerów :)

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: