Kolejne podsumowanie roku, tym razem Paweł Gordon, szef firmy AdAlliance.

6 pytań:

1. Jaki był dla Pana firmy rok 2009?
2. Jaki będzie rok 2010 dla Pana firmy?
3. Jakie było najważniejsze wydarzenie w branży internetowej w 2009?
4. Jaki Pana zdaniem będzie Internet pod koniec 2010 roku?
5. Jaka jest ? Pana zdaniem ? najważniejsza witryna roku 2009?
6. Kto i dlaczego jest według Pana Człowiekiem Roku 2009 branży internetowej?
oraz 6 odpowiedzi:

1. Czasem na złapania dystansu, weryfikację priorytetów i poszukiwań najefektywniejszych kosztowo rozwiązań dla klientów.  Zaskakująco dobry jeśli chodzi o wzrost zasięgu i czasu spędzanego przez użytkowników w kontekście prowadzonych projektów.

2. Rokiem nowych możliwości. Okresem przejściowym między kryzysem, a nadchodzącą hossą, którą w Polsce w znacznym stopniu będzie stymulowało EURO 2012, ale i spalanie przyznanych w 2009 roku dotacji z UE.

3. Wprowadzenie przez Google narzędzia Ad Planner. Dzięki analogicznemu rozwiązaniu wyrósł rynek SEM. Bardzo prawdopodobna wydaje się globalna rewolucja w planowaniu Internetu.

4. Szybszy i bardziej mobilny. Zakup sieci AdMob przez Google, dynamiczny wzrost sprzedaży komórek z obsługą sieci, pojawienie się ofert rodzimych operatorów w rodzaju 100 minut, SMS lub MB albo darmowego korzystania z YouTube to jaskółki zmian konsumpcji i pracy z medium, także w Polsce.  Dojrzalszy w kontekście społeczności. Na profilach / kontach pojawią się zaawansowane funkcje kontroli prywatności, filtrowania, kategoryzacji, rekomendacji zawartości zarówno tych przychodzących jak i udostępnianych przez nas.

5. Facebook – za stworzenie prawdziwie globalnej marki dla ?cywilizacji zachodu?.

6. Ashton Kutcher za 4,140,787 followersów na Twitterze (perfekcyjne opanowanie społeczności).

Paweł Gordon jest właścicielem AdAlliance firmy specjalizującej się w reklamie internetowej. Paweł w przeszłości pracował dla Pixelate Ventures właściciela m.in. Epuls.pl, był również dyrektorem działu sprzedaży agencyjnej w Internetowym Domu Mediowym Net. W swoim CV ma również pracę w wydawnictwie IDG, Sabela Media Polska i Ad.Net. Z Internetem związany od 11 lat.

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: