oliver greuneZgodnie  obietnicą, pierwsze podsumowanie roku 2009. Każdej z osób zadałem 6 takich samych pytań. Pierwszy odpowiedzi udzielił Oliver Greune.   Oto pytania:

1. Jaki był dla Pana firmy rok 2009?
2. Jaki będzie rok 2010 dla Pana firmy?
3. Jakie było najważniejsze wydarzenie w branży internetowej w 2009?
4. Jaki Pana zdaniem będzie Internet pod koniec 2010 roku?
5. Jaka jest – Pana zdaniem – najważniejsza witryna roku 2009?
6. Kto i dlaczego jest według Pana Człowiekiem Roku 2009 branży internetowej?

A oto odpowiedzi Olivera:

1. Upadek naszego podstawowego rynku – branży motoryzacyjnej – co oznacza 20% spadek przychodów w prasie i +/- 0% w Internecie. W efekcie osiągnęliśmy znacznie szybszy wzrost w Internecie niż cały rynek.

2. Prasa powinna trochę odbić się od dna. Internet będzie rósł stałym tempem.

3. Światowy kryzys – bo okazał się jednym z następnych katalizatorów sukcesu mediów elektronicznych i ich wydajności ze względu na koncetrację na zwrocie z inwestycji.

4.Większy, szybszy, lepszy – ale będzie też bardziej obserwowany przez Brukselę.

5. To co zawsze – Google, Amazon, eBay. Są wielcy i zarabiają .

6. To dziewczyna. Moja 4-letnia córka. Każdego dnia przekonuje się, że jest dowodem istnienia cyfrowych autochtonów. To coś niesamowitego patrzeć na nią jak używa iPhone’a czy prosi o film (VOD).

Oliver Greune zajmuje stanowisko Head of Business Development Online w wydawnictwie Motor Presse w Stuttgarcie. Olivera poznałem kiedy on pracował (na stanowisku Director Portal Business & Marketing, był też współzałożycielem firmy) w CHIP Xonio Online GmbH (w Monachium), a ja w Vogel Burda Communications. Pracowaliśmy razem nad projektem Download.Chip.eu. Miałem okazję sporo od Olivera dowiedzieć się o biznesie online i e-marketingu.  Blog Olivera (po niemiecku).

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: