seppukoJeśli masz dość Facebooka możesz się z nim rozstać raz na zawsze. I to w spektakularny sposób ? popełniając wirtualne seppuku.

Taką usługę oferuje witryna http://www.seppukoo.com/, która deaktywuje konto na Facebooku, a następnie wysyła informację do znajomych o ?wirtualnej śmierci?. Znajomi mogą wpisywać się na pożegnalnej stronie.

Żeby popełnić wirtualne seppuku musisz zalogować się na wspomnianej stronie (bardzo podobnej zresztą do samego Facebooka).

seppuko_com

Następnie wybierasz jeden z 6 szablonów strony pożegnalnej i piszesz ostatnią wole. I kończysz Facebookowe życie.

W Internecie jednak nic tak szybko się nie kończy, więc gdybyś chciał doświadczyć zmartwychwstania (przynajmniej w jego wirtualnym wymiarze) wystarczy że zalogujesz się na Facebook i aktywujesz ponownie.

Zanim jednak powrócisz do wirtualnego świata, możesz dać szansę swoim znajomym wypowiedzieć się na Twój temat. A że o zmarłych nie mówi się źle, masz szansę na kilka ciepłych słów.

Witrynę stworzyła włoska grupa Les Liens Invisibles (Niewidzialne linki), która ma na koncie żarty z Google Maps i Flickra.

Do tej pory wirtualne samobójstwo popełniło 20 000 osób. To niewiele biorąc pod uwagę liczbę użytkowników Facebooka, która według Marka Zuckerberga wynosi ponad 300 milionów.

Pozostaje tylko czekać na polskiego klona umożliwiającego popełnienie wirtualnego samobójstwa na Naszej-Klasie. Powinna to zrobić Agora :)

źródło: Los Angeles Times

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: