Jeśli powiedziało się a, b i c to trzeba w końcu powiedzieć d, e, f itd. Nie wiem czy Gazeta.pl ma już zespól dziennikarzy, oddelegowany do pisania o kryzysie, ale wygląda na to, że najlepszy stawki są właśnie za teksty na ten temat.

Dziś np. centralnym miejscu Gazeta.pl znalazł się artykuł zobrazowany taką oto grafiką:

Zostałeś zwolniony

Juz tradycyjnie, tytuł z czołówki różni się od tytułu właściwego, choć tu ewidentnie dziennikarz nie poznał zasad Gazety.pl. Zwykle Gazeta na stronę główną daje tytuł po którym odruchowo sięgasz po pistolet lub sznur by zakończyć życie. Tymczasem na stronie głównej widnieje taki niepozorny “Your login has expired“. Drugi błąd to tytuł po angielsku, przecież wiadomo, że większość nie pojmie o co chodzi. Prawdziwy dramat godny Faktu czy Super Expressu zaczyna się po klinięciu w link:

Kryzys zabiera pracę i resztki godności

I ten oto tytuł ilustrują tulipany z zamkiem w tle…

Kryzys

Za chwile jednak wyjaśnia się, że ten sielankowy obraz za chwilę zmieni się w miejsce horroru. Tekst spokojnie mógłby (choć niewątpliwie w wersji skróconej) ukazać się w którymś z tabloidów, co daje dwie możliwości. Albo dziennikarz ćwiczy warsztat na wypadek konieczności zmiany barw klubowych, albo Agora importowała piszących w tabloidach. Z resztą świadczyć mogą o tym śródtytuły “Zgubiła mnie pazerność” czy “Toaleta płatna przy wyjściu“. Brakuje tylko zdjęcia płaczących matki z dzieckiem, choć w samym tekście jest blisko:

Gdynianka Beata Szulc straciła pracę już w grudniu. Nie zapłaciła raty za wynajmowane mieszkanie i właściciel po miesiącu ją wyrzucił. – Samotnie wychowuję córkę, której zostały dwa miesiące do matury. Dobrze się uczy, ma wysoką średnią, chce iść na studia i pracować naukowo. Nie chcę, by zaprzepaściła szansę na wykształcenie, bo matce podwinęła się noga – wzdycha Szulc, która nie ma się teraz gdzie podziać. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaproponował jej miejsce w domu samotnej matki. Tylko, że w Gdańsku i w kilkuosobowej sali, bez szans na skupienie i naukę córki do matury. Szulc mieszka teraz z córką kątem u znajomego. Szuka pracy, ale przede wszystkim mieszkania. – donosi Gazeta.pl

Jak miło jest rozpocząć dzień z Gazeta.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: