Według danych IAB UK i PricewaterhouseCoopers wydatki na reklamę online były w 2006 roku wyższe niż wydatki na reklamę prasową. Precedens już mamy.

?W 2006 r. wydatki na online stanowiły 11,4% pieniędzy przeznaczonych na reklamę w Wielkiej Brytanii i wyniosły 2 mld GBP. Tym samym po raz pierwszy internet przegonił prasę, na którą wydano 1,9 mld GBP czyli 10,9% pieniędzy przeznaczonych na reklamę, informują Interactive Advertising Bureau UK oraz PricewaterhouseCoopers.? ? informuje InternetStandard.pl

Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę to, że ?Wielka Brytania jest krajem, w którym udział reklamy internetowej w rynku jest największy na świecie? (InternetStandard.pl), to i tak mamy do czynienia z sytuacją, która za kilka lat nikogo już nie będzie dziwiła. Internet daje nieprawdopodobnie większe możliwości niż prasa, tak naprawdę Internet łączy w sobie cechy prasy, radia i telewizji. Nic więc dziwnego, że nakłady reklamowe na to medium stale się zwiększają i to w tempie, którego media ?tradycyjne? mogą pozazdrościć.

Anglia wykonała pierwszy krok. Na podobną sytuację w Polsce przyjdzie jeszcze chwilę poczekać. Ale to już tylko kwestia czasu, kiedy podobne proporcje będą też u nas.

Powstaje coraz więcej wartościowych miejsc (czyt. przyciągających użytkowników), poprzez które reklamodawcy mogą dotrzeć do potencjalnych klientów. Do dyspozycji jest całe stado najróżniejszych form reklamy. Nic więc dziwnego, że wzrastają nakłady.

Idą dobre czasy, bracia online?owcy?

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: