youtube_szymonCzytałem tekst na Gazeta.pl i na dole pojawiły się odnośniki do innych powiązanych artykułów. Jeden z nich zatytułowany był “Youtube podpisuje kontrakt z Szymonem Majewskim”. Poczułem, że mam moc przewidywania. Wiedziałem, miałem 1000% pewność jak wyglądają komentarze pod tekstem. Mogłem założyć się o każde pieniądze. I wiecie co……miałem absolutną rację.

Użytkownicy Internetu, którym los dał możliwość komentowania wszystkiego i wszędzie, są tak przewidywalni, że dziś można już komentarze na stronach wyłączyć. Był taki czas i takie serwisy, że znacznie ciekawsze od artykułów były zawarte pod nimi opinie. Ale to minęło bezpowrotnie i nie wróci.

Zrozumcie mnie dobrze, ja nie mam ani żalu ani pretensji do nikogo. Co więcej, tekst wcale nie ma piętnować takich zachowań, ani moralizować. Nic z tych rzeczy.

Gdyby dziś wyłączyć możliwość komentowania od Gazety do Onetu to jedyne co mogłoby ucierpieć to odsłony (a jak wiadomo, odsłona rzecz święta).

Wiecie co?

Myślę, że nawet ci komentujący z taką przewidywalną złością, też odetchnęliby z ulgą, że już nie muszą tego robić, że misja skończona, że teraz już w końcu można zając się swoim udanym życiem, pójść przystrzyc trawę przed wielkim domem (tak dla przyjemności, bo przecież na co dzień robi to ktoś inny) , sprawdzić czy służba umyła już wszystkie Aston Martiny i Bentley’e, itd.

Za każdym razem kiedy te anonimowe bity publikują swoje bzdurne komentarze o tym, że ktoś jest beznadziejny, że się skończył i w ogóle, przypomina mi się fragment utworu PIHa “Kochaj, nienawidź, daj żyć, próbuj zabić”:

“PiH się skończył? te blade blazy kłapią
A żaden z nich się nawet nie zaczął
Może nie warto, bo pycha tuczy
Zapomniałem więcej, niż każdy z nich się nauczy”

To tyle.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

0

0

Brak komentarzy

Odpowiedz: