Płyta została zatytułowana ?Innuendo? co znaczy ?insynuacje?. O wokaliście zespołu krążyły różne plotki, głównie dotyczące jego orientacji seksualnej. Prasa bulwarowa chętnie opisywała jego ekscesy. Pojawiały się historie jak to Freddie w środku nocy kazał się wieść do sklepu, budzić właściciela. Przy okazji wydawał mnóstwo pieniędzy. Tym razem chodziło jednak o zupełnie coś innego.

Tym razem nie chodziło o zabawę i ekscesy, ale o podsumowanie życia i pożegnanie się ze światem. ?Innuendo? nagrywał zespół, który był tak zjednoczony jak chyba nigdy wcześniej. Muzycy wiedzieli, że Frieddie Mercury umiera na AIDS. Mercury wiedział, że musi się spieszyć. Sam narzucił tempo i mimo wielu cierpień spowodowanych chorobą pisał kolejne autobiograficzne teksty i nagrywał kolejne przejmujące kompozycje. Swoje ?cegiełki? dodali też pozostali muzycy kwartetu. Szczególnie popisał się Brian May w tytułowym utworze, gdzie najpierw zagrał dynamiczne solo w stylu flamenco by później, już na swojej wyjątkowej gitarze elektrycznej ?powalić? słuchaczy jeszcze bardziej dynamiczną i jeszcze bardziej psychodeliczną kaskadą dźwięków.
Album i karierę Queen w podstawowym składzie kończy piękna ballada zatytułowana jakby przekornie ?The Show Must Go On?, gdzie Mercury po raz kolejny udowadnia swoją klasę. Przedstawienie musi trwać ? śpiewa Freddie. Ale to przedstawienie bez jednej z głównych postaci trwać nie mogło. Zrozumieli to pozostali muzycy. Kurtyna opadała. Ale w sumie: Who Wants To Live Forever?

tracklista
1. Innuendo
2. I?m Growing Slightly Mad
3. Headlong
4. I Can?t Live With You
5. Don?t Try So Hard
6. Ride the Wild Wind
7. All God?s People
8. These Are the Days of Our Lives
9. Delilah
10.The Hitman
11.Bijou
12.The Show Must Go On

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: