Pojawiła się właśnie lektura obowiązkowa dla wszystkich związanych z branżą online, zwłaszcza dla tych którzy działają na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej.

Oto informacja która znalazła się na stronie IAB Polska:

IAB Europe, wspólnie z firmą Gemius, opublikowało raport “Do you CEE?” – stanowiący przegląd rynku marketingu online wśród krajów Europy środkowej i wschodniej w roku 2009. 160 stron raportu pokazuje rynek w detalach, dostarczając wiele interesujących informacji dla każdego kraju. Raport zawiera dane socjodemograficzne użytkowników interenetu, tego jak zachowują się online, listę głównych rynkowych graczy (w tym społęczności internetowe i rynek wyszukiwarek) oraz główne wskaźniki i porówniania dal różnych krajów europejskich *.

Biznes szeroko interesuje się rynkiem interaktywnych krajów Europy środkowej i wschodniej. Do tej pory nie było jednak opracowania, które ukazywałoby w należyty sposób wielkość i niesamowitą dynamikę tego rynku. Z tego powodu IAB i Gemius postanowiły połączyć swe siły i pokazać jak ważny i istotny dla inwestorów może być rynek CEE – Central & Eastern Europe – Europy środkowo wschodniej.

* Kraje ujęte w raporcie: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Łotwa, Litwa, Polska, Rumunia, Rosja, Słowacja, Słowenia i Ukraina.

Raport można pobrać stąd. Raport jest w języku angielskim, ale nie sądzę żeby był to problem dla kogokolwiek związanego z branżą online.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: